Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Át lehet írni egy könyvrészletet?

Át lehet írni egy könyvrészletet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, ha mondjuk szeretnék egy történetet írni, amiben egy lány álma közben belecsöppen egy történetbe, ami pl. a Harry Potter és a félvér herceg - de mondjuk megváltoztatja a történet végkimenetelét, pl. Piton nem hal meg, - bár ez egy nagyon elrugaszkodott példa, de volna erre lehetőség? Tehát jogszabályba ütközne-e, ha én ugyanazokat a neveket, helyszíneket használnám, megírnám,de más befejezéssel, és ha meg szeretném jelentetni a könyvek, akkor törvénybe ütköznék? Kérnem kellene erre egy felhatalmazást az adott írónőtől?Vagy ez hogy működik?

2018. jún. 14. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem használhatod csak úgy saját kedved szerint más szellemi termékét. Szép kis káosz lenne belőle.


[link]

2018. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát a fanfiction pont emiatt nem adható ki. Értem. De ha "lejár" a szerzői jogdìj, akkor utána szabadon felhasználható a mű igaz? Pl Jane Austen esetében ilyen a Büszkesèg és balítélet valamint a Büszkesèg és balítélet meg a zombik?
2018. jún. 14. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
A szerzői jog a szerző halála után 70 évvel jár le. J.K. Rowling most 53 éves. 30 évig még jó eséllyel él, szóval legközelebb 100 év múlva adhatod ki ezt a történetet.
2018. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs Potterről ìrni, mint emlìtettem, csak egy elrugaszkodott pèlda volt, amellyel könnyìteni szerettem volna az èrthetősègen. :D
2018. jún. 14. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!