Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az emberek többségének miért...

Az emberek többségének miért olyan rossz az ízlése?

Figyelt kérdés
A tv-ben nagyon rossz műsorok mennek, véget nem érő szappanoperák, valóságshow-k, celebek, buta felszínes beszélgetések, bugyuta akciófilmek,meg nyereményjátékok együgyű kérdésekkel. A rádiókban gyenge slágerek, minimális zenei felkészültséget igénylő popzenék mennek egész nap.Alig, vagy egyáltalán nem olvasnak,vagy ha mégis csak a felszínes celebek életrajzait, meg szakácskönyveket.Lehetne arra fogni, hogy irányítva vannak a média által , erre azt válaszolnám csak azt lehet aki hagyja magát,az internet uralta korunkban már nagyon könnyen hozzá lehet férni a minőségi tartalomhoz.
2018. jún. 19. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert senki sem jelezte a tévétársaságok felé hogy rossz a műsor. Ha a tömeg az internetadó elleni tüntetéshez hasonlóan követelné hogy a tévének értelme is legyen, valószínű változna a helyzet.

Egy hasonlat jut eszembe, egy társasház közös képviselője nagy összegeket lopott évről évre. Mikor végre valaki szólt neki érte, csodálkozva azt reagálta hogy neki senki sem mondta eddig hogy nem használhatja fel szabadon és korlátlanul a közpénzt. Ezek szerint az emberiség annyira elhülyült hogy minden alapvető dolgot mondani kell nekik. Sugározz értelmes műsorokat, adj ki normális könyveket, legyen normális a közoktatás, ne sugározz Ezotévét, stb.

2018. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mansour ***** válasza:
100%

"Lehetne arra fogni, hogy irányítva vannak a média által , erre azt válaszolnám csak azt lehet aki hagyja magát,az internet uralta korunkban már nagyon könnyen hozzá lehet férni a minőségi tartalomhoz."

Na de csak az tudja "nem hagyni magát" és az internetet megfelelően használni, aki már eleve rendelkezik egy bizonyos kulturális szinttel. Azt pedig honnan tudja megszerezni? Nagyjából három lehetőség adódna erre: család, közoktatás, baráti kör - de ezek közül igazából (sajnos) csak a család jöhet komolyan szóba.

A médiák döntő többsége nem jótékony népnevelő céllal működik, hanem kőkemény üzleti vállalkozásként, ahol a profit az elsődleges. És sajnos egy önerősítő folyamat zajlik: gagyi tartalmat adnak, mert arra nagyobb az igény, és így a közvetített tartalommal formálják és megteremtik ezt az igényt, újabb és újabb fogyasztói generációkban.

2018. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...sőt, rugalmasak, sose bosszúállók, sose tévesztik össze a jogos önvédelmet a támadással, és mindig képesek és hajlandóak felülvizsgálni nézeteiket, rendkívül rugalmas gondolkodásúak a svábok, nem jellemző, hogy a megszokásnak, rutinnak élnének generációról generációra.Egyszóval zsenik. Én az összes down kórost is zseninek tartom. Majd elfelejtetem, érzelmi hányadosuk agresszíven kiveri a plafont, ezért nem szeretem, ha butasvábot mond bárki is.


De semmi baj. :) Csupán éltem a szabad vélemény nyilvánítással, és megvédtem a svábokat, akik természetesen az ostobaságtól és beképzeltségtől is teljesen mentesek, világszinten kiemelkedően. A bajorokkal és osztrákokkal együtt.

2018. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mansour ***** válasza:

Egyébként most láttam ezt a vitaműsort, és Puzsérnak itt teljesen igaza van. A válasz 1:39:24-től és 2:04:15-től hallható:

https://www.youtube.com/watch?v=WuUNtA5hT4k

2018. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!