Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szilikon formából szilikon...

Szilikon formából szilikon szobrot is ki lehet önteni?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek a szobrászathoz, inkább a rajz és festés áll hozzám közelebb. Viszont szeretnék pár szilikon szobrot/ bábút csinálni, viszont akárhogy keresek rá, a szilikont csak öntőforma használata képpen látom. Tehát szilikon öntőformába önthetek szilikont is?

2018. júl. 4. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem
2018. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan lehetne?
2018. júl. 4. 20:12
 3/4 követ62 ***** válasza:

Miért pont szilikon szobrot akarsz csinálni?


Én legutóbb hűtő mágnesekről készítettem szilikon sablont (szilikon sablon készítése: szilikon tömítő, kukorica keményitő , kevés baba olaj. Egy edényben, műanyag spatulával öszeszekeverni és gyorsan rá tenni arra amiröl a sablont akarjuk készíteni ). Majd kiöntöttem "porcelánnal" (porcelán por + kevés víz). És persze ki kell festeni.


Nemtudom szoborral meglehet - e csinálni?

2018. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbád meg a szilikon öntőformát kiönteni gipsszel, az a legolcsóbb, aztán fújd be bronzfestékkel, amivel javíthatsz is, ha sérülés éri a művedet.

Egész jó dolgokat lehet így csinálni.

Legelőször próbálkozz plakettekkel, kissé domború dolgokkal, ne túl nagyokkal, amíg gyakorlatot szerzel.

2018. júl. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!