Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Grafit vagy pasztell rajzot...

Grafit vagy pasztell rajzot le lehet fixálni hajlakkal is? Ha igen milyennel? Nem ront a kép minőségén?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rajztáborban szoktuk használni, de azt tanácsolják sok oldalon,ha nagyon értékesnek tartod, és biztosra akarsz menni, akkor használd amit erre találtak ki.


A hajlakkok olyan anyagokat is tartalmazhatnak, amik öregítik, elszínezik a képet idővel, de a legrosszabb az olajos, amitől pöttyös lesz a kép.

Ha úgy gondolod túl drága, akkor keress olyat,amiben nincs adalékanyag, de nem tudom most épp konkrétan melyik az. Lehet legjobb,ha kölcsönkérsz és kipróbálod pár papíron mennyire pöttöyznek stb.

2018. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima egyszerű mezei hajlakkal lefújt rajzaim vannak, valamelyik már több, mint 15 éves, semmi bajuk nincs, semmi változás, a rajzok olyanok, mintha tegnap rajzoltam volna őket. Pasztell kréta, szénceruza, grafit ceruza rajzok.
2018. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 15. 16:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy felettem is írták, a hajlakk jó, de amik olajokat tartalmaznak, azoktól csúnya lesz. Ami nekem bevált, az a Coop-os hajlakk, amire csak annyi van írva, hogy "Erős". :)
2018. júl. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 16. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Üveglappal talán jobb lenne.
2018. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MuSky válasza:
100%
nekem is változó volt, hogy melyik hajlakk mennyire minőségi végeredményt okoz
2018. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 30. 20:11
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az üveglap eléggé necces önmagában, paszpartuval együtt már okésabb. Egyébként van aki a fixálást is csak alsóbb rétegekre csinálja és a végsőre már nem.
2018. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!