Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A híres festők/művészek is...

A híres festők/művészek is rajzoltak többféle stílusban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudnátok olyan híres művészeket mondani akik többféle stílusban is rajzoltak/festettek?.Én itt most nem arra gondolok hogy többféle stílust kipróbáltak mert nyílván mindegyik festett különböző képpen, hanem hogy két teljesen különböző stílusban készítették el a munkájukat, egyszer így egyszer úgy. Ha volt ilyen művész, aki teljesen más stílusokban is alkotott, akkor hogyan ismerték fel a munkáit hogy ugyanaz az ember csinálta mikor teljesen más technikákkal, témákkal kapcsolatban festett? Lehet kicsit kaotikusnak tűnik amit írtam de képtelen voltam jobban megfogalmazni, mindenesetre remélem értitek amit kérdezni szeretnék:)

Azért vagyok rá kíváncsi, mert van két különböző stílus amiben szeretek "dolgozni" az egyik az a digitális a másik meg a festészet, csak az a probléma hogy nem tudom mennyire elfogadható ebben a szakmában az ha valaki különböző stílusokkal keveredik, mert hát ugye minden régebbi művésznek volt egy tipikus stílusa amiben dolgozott.

Felejtsem el az egyiket és a másikkal foglalkozzak csak? :/

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. júl. 20. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
először is tisztázzuk, hogy amiről te beszélsz az nem stílus, hanem technika, és igen, teljesen normális, hogy többféle technikával dolgozol. Sőt, jobbat mondok, van olyan, hogy egy festmény vegyes technikával készül, az-az egy festményen többféle technikát alkalmaznak, például akvarellt előszeretettel egészítik ki pasztellel, tussal, ceruzával. Mellesleg művészetről beszélünk, csináld ami jól esik és amivel kitudod fejezni magad, elég unalmas lenne a művészet, ha ilyen jellegű szabályok szerint kellene csinálni.
2018. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon keverem a stílust és a technikát....tehát akkor az absztrakt, a szürreális, a realisztikus az mind különböző technika? Viszont akkor átfogalmazom a kérdésem, úgy értettem hogyha valaki különböző technikával rajzol, például az egyik realisztikus a másik absztrakt, akkor honnan tudják hogy ugyanaz az ember készítette mikor elég távol áll a kettő egymástól,pl egy ember és egy fekete paca? Miből jönnek rá?
2018. júl. 20. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Na most, a technikát keverted a stílussal :)

a technika a használt eszköz, felület és festék, pl az ecset, vászon, papír, ceruza, toll, akvarell, olajfesték, pasztell, szénceruza, stb.

a stílus az absztrakt, reneszánsz, realista, gótikus, impresszionista, stb.

Többnyire idővel minden festőnek kialakul egy egyéni stílusa, de ehhez sok kisérletezés kell. Ritka az, hogy oda-vissza ugrálnak stílusok között, például egyszer absztraktot festenek, aztán egy reneszánsz képet, majd egy gótikusat és visszatérnek az absztrakthoz, inkább "fejlődnek", egyik stílusból haladnak a másikba. Például Picasso önarcképein nagyon jól megfigyelhető, hogy hogyan változott, fejlődött a stílusa, nézz utána. A szakértők nem a stílus alapján ítélik meg, hogy egy képet az adott művész festett-e, hanem az ecsetvonásokon, színhasználaton, kontraszton, átmeneteken és az egyéb apró részleteken látható a művész egyénisége. Például egy jó festő bizonyára le tudja másolni a Mona Lisa-t, de biztos nem lesz teljesen olyan, mint az eredeti, mivel nem úgy fog mozogni a keze, mint ahogy akkor Da Vinci-é mozgott, amikor az eredetit festette. Persze, ha kialakítasz egy teljesen egyedi stílust, ami csak rád vall, akkor az alapján is azonosíthatják, hogy valószínűleg te festetted.

2018. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!:)
2018. júl. 20. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!