Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lehetséges - e Angliában...

Lehetséges - e Angliában énekesként befutni? Többi lent.

Figyelt kérdés

18 éves korom óta (24 vok) foglalkozok zenével, gitár, ének, dalszerzés... Tervem a következő: Mivel vegyésztechnikusnak tanultam, itthon dolgozok még egykét évet, majd kimegyek, ott dolgozom vegyésztechnikusként,szintén 1-2 évet, míg beilleszkedek, aztán pedig elkezdem a demoimmal ostromolni a hanglemezkiadó cégeket, esetleg majd néhány önköltségen készíttetett videoklippemmel (érdemes-e?). Brian Epstein is végigkopogtatta anglia összes kapuját a Decca-szallagokkal. Az X-faktor féle ingyencirkuszhoz, meg realitys baromságokhoz nem fűlik a fogam... És a magyar zenei közélet sem vonzó számomra. Példaképeim többnyire angol zenészek (John Lennon, Richard Ashcroft, Gallagherék, Chris Martin), és úgy érzem ott van közöttük a helyem a szerzeményeimmel, és az egyéniségemmel. Dalaim néhol a The Beatlest idézik, de igazán szívesen kísérletezek mindenféle műfajban. Mikrofonom nincs, így a zenei alapokat mutatom be. Van aki akár csak kettő, ennél szarabb slágerből simán megélne, engem meg elfog a méreg, hogy ennyi erővel én is lehetnék a helyükben, sokkal igényesebb számokkal. Tanácsokat, és segítséget kérek! Link:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbvG1RTQWvx6gO2riw56s..


2018. júl. 20. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Belehallgattam a zenéidbe, egész jók, de sajnos nem ez számít manapság, hanem a kapcsolatok.
2018. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van egyáltalán bárkinek is esélye, tegyük fel szuper minden, egy ismeretlen magyar, de tehetségében ott lenne ami megüti a szintet?

Én csak zenekarokról olvastam, akik kint voltak, de így magányosan, minden előzmény nélkül?

Technikailag, ottani anyagi viszonylatban, a külföldi sajtó ismeretében, a zeneipar működésében jártas emberek véleményére lennék elsősorban kíváncsi!

2018. júl. 20. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Kapcsolatok nélkül könnyűzenében befutni Angliában nem igazán lehet
2018. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, igen, Angliában be lehet futni, egy páran már meg is tették.


Az, hogy kimész dolgozni, az már csekély lehetőséggel bír, legalább is, ha létrejön a Brexit, ami nagy valószínűséggel megtörténik.

Amint bizonyára tudod ennek elsődleges oka éppen a kelet, közép európai vendégmunkások nagy tömege volt, akiket nem kedvelnek, inkább a volt brit nemzetközösség országaiból várnak vendégmunkásokat.

Akik már kint vannak, azok valószínűleg maradhatnak, de újakat már csak munkavállalási engedéllyel fogadnak és azt nem könnyű elintézni, megkapni.


Belehallgattam a zenékbe, az első négy, ötbe, de nekem nem tetszett túlságosan, szerintem álmatag és unalmas, elnézést, nem akarlak megbántani, de tényleg ez a véleményem, javíthatsz persze rajta, meg lehet, hogy másnak tetszik, de én inkább a lendületesebb zenéket kedvelem.

Mondjuk kísérőzenének lehet, hogy jó, de kell hozzá egy jó dallam, egy ütős énekhang esetleg valami olyan szöveg, ami értelmes, vagy helyenként egy vokál, ami feldobja.

Az ilyen instrumentális zenéhez kell némi virtuozitás, de a munkáidban nem volt meg, legalább is amit hallottam, de ha azokban nem jelentkezett, akkor nem gondolnám, hogy a többiben van.

Hamis viszont nem volt és viszonylag jól voltak összefűzve az akkordok, a hangzás sem volt rossznak nevezhető, próbálj valami lendületesebbet, 120-140 ritmusszám között, (percenkénti metronóm), akkor abból kijöhet valami.

Lehet persze lassú is, de ahhoz meg egy jó dallam kell általában.

Szintetizátoron sok hangszert lehet utánozni, egy jó 'bank' -el sokat elérhetsz, de az igazi hangszereknek nincs párja.

Keress magadnak egy kedvenc hangszert, lehet elektromos gitár, klasszikus, vagy zongora, orgona, esetleg bass hangszer, fuvola, vagy más fúvós, vagy vonósok közül és ha azon rendesen tudsz játszani, kellemes és megfelelően gyors imprókat előadni, az viszi a művet, de nélküle kicsi a remény, hogy befussál.

Az igaz, hogy a sztárokat csinálják, sok jó zenész kallódik, kínlódik a világban, de akiket befuttatnak, azokban látnak is fantáziát, azok befuttathatók.


Azért ne keseredj el én már két évtizede készítek a magam számára dalokat, szintetizátor alap, külön megszerkesztem a dobot, meg a basszust. Aztán az orgona, vagy egyéb kíséretet, majd rájátszok valamilyen gitárral, van egy féltucat gitárom és elég jól is megy már a hangszer kezelése, valamikor fuvolát, majd gitárt tanultam, de azóta is fejlődök, amennyire lehet.

Magixal veszem fel sávonként, van kondis mikrofonom a hangszerekhez, a fülemen egy fél fülhallgató, hogy azt is halljam, amit játszok, meg azt is, ami már megvan.

A végén átfutom a sávokat, ahol gondolom, ott változtatok az ütemen, vagy az adott hangszert egyszerűen elnémítom helyenként, néha a csend, a szünet is dob a változatosságon, van amit már tízszer is átírtam, de aztán visszatérek valamelyik első változathoz.

A régi dolgaimon ma már csak mosolygok, sokan mondják, hogy érdemes lenne valamit kezdenem velük, de én nem azért csinálom, pusztán a saját szórakozásomra és sosem vagyok velük elégedett.

2018. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!