Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire egyezik a zongora és...

Mennyire egyezik a zongora és a gitár elmélete?

Figyelt kérdés
Egy könyvet írok, abba kellene, de egy fikarcnyit sem konyítok a zenéhez. A válaszokat előre is köszönöm :)

2018. szept. 23. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Elmélete?

Azt tudom, hogy teljesen mas a kettő tanítasa es tanulása. A gitaron ugye akordok vannak. Alapvető hangulasa EAdghe.

A zongoran nyolc alalhang hang egy oktáv cdefgah. S ezek alapján történik a tanulás.

2018. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Tényleg nem igazán értek a zenéhez, de így már meg tudom írni ;)
2018. szept. 23. 23:32
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy az előző leírta, de szerintem vegulis eléggé hasonlítanak. Zongorán is akkordok át játszol, gitaron akkordok at pengetsz. Sőt, ha gitáron csak egy egy hangot játszol le, és úgy teszed ki a dallamot, pont ugyanolyan, mintha egy kézzel zongoráznál,csak ugye nem leutod a hangot, hanem meg"csíped"... Zongorázni tanultam iskolában, és ugyanazon a logika mentén tanítottam meg magam gitározni, szóval végülis. Hasonlít, de közben teljesen más.
2018. szept. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 veterán vas ***** válasza:
85%
Bizonyára roppant tartalmas lesz az a könyv, amiben olyan témáról írsz, amihez "egy fikarcnyit sem konyítasz". ;)
2018. szept. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 veterán vas ***** válasza:
7%
Nyugodj meg, a Te kifinomult stílusod sem javult semmit. ;)
2018. szept. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Waff ***** válasza:
71%
Ami a zenei elméletet illeti, a két hangszeren ugyanaz. Mindkettő temperált hangszer, és a gitáron is nyolc hang egy oktáv, attól függetlenül hogy csak hat húrja van :)
2018. szept. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mojjo ***** válasza:

Az egyes totális marhaságokat beszélt, felejtsd el.

Az elmélet mindkét hangszeren pöccre megegyezik - azt hiszem ennyi, amennyit tudni szeretnél, de ha van bármi konkrétabb kérdésed, tedd fel nyugodtan :)

2018. szept. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Waff ***** válasza:
54%
Akarom mondani 7 hang, a nyolcadik már az alaphang oktávja :)
2018. szept. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Konkrétabban nem is tudja feltenni , mivel halvány lila fingja nincs a zenéhez.

Hogy akarsz így könyvet írni???📕😨

2018. szept. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mojjo ***** válasza:
71%

@9: Úgy, hogy

a, értelemszerűen nem zeneelméleti könyvet akar írni, hanem pl. egy regényt, aminek egy jelenetében említésre kerül ilyesmi

b, és az ehhez szükséges szinten tájékozódik - mint ahogy épp azt is teszi itt.


Nem látom, hogy ezzel bármi gond lenne, sőt, kifejezetten jó és pozitív, hogy infót gyűjt a részletekről is.

2018. szept. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!