Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a "művészekről", akik digitálisan alkotnak, és pl. Photoshopban ott van legalsó rétegen a kép, ami a referencia, és nem maguktól rajzolják meg úgymond? (folyt. )

Figyelt kérdés
..., hanem átrajzolják pl egy arc vonalait, és azt teszik fel pl Instagramra, hogy ez az ő alkotásuk?Egyik ismerősöm így csinálja, ezzel szerezve több száz lájkot, követőt, persze ezt akik követik nem tudják. Szerintetek se fair ez?

2018. okt. 8. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Minden az átalakítás minőségétől és fokától függ.

Ha csak azért van ott alsó rétegben, hogy segítse,akkor ok, de ha semmi extra..

A tiszta az ilyenkor,ha oda van rakva a felhasznált anyag is,mint rendes írásoknál a forrás megjelelölés.

2018. okt. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem alakít át semmit se! Fog egy szelfit, átrajzolja úgy ahogy van, tény, nagyon szépen csinálja, de ez a másolás felsőfőka!!
2018. okt. 8. 08:38
 3/12 A kérdező kommentje:
Én ezt annyira undinak tartom!!!
2018. okt. 8. 08:40
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Három dolgot:

1. Az esetek 98%-ában ez nem művészet, hanem dekoráció.

2. Érdekelne, hogy mennyire jogtiszta, amit csinál (személyiségi jog, szerzői jog, felhasználási jog)

3. Ezekre irigykedni tök felesleges. Aki ezt lájkolja, követi, az nem az én célcsoportom. Ha nem lájkolnák, attól nekem még nem lenne több.

2018. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
64%
komoly problémák ezek
2018. okt. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Azt, hogy én se kézzel, se géppel még egy normális egyenes vonalat se tudok húzni, tehát valamennyi tehetsége csak van hozzá.
2018. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Részemről maga a technika nem érdekel. Sok olyan digitális technikával dolgozó művész van (idézőjel nélkül) aki nem csak rajzol, hanem fotók manipulálásával készíti el a munkáit (egyébként régen is volt montázs/kollázs technika. Az is művészet).

Szerintem itt nem az számít, hogy hogyan csinálja, hanem az, hogy van-e hatása a képnek. Nekem sokkal értékesebb egy Photoshoppal készített igényes alkotás ami elgondolkoztat mint egy fotorealisztikus rajz ami nagyon szép és tudom, hogy rengeteg munka, de akkor is csak egy "másolat".

A mai világban a digitális technika is csak egy médium. Szerintem semmi szégyellnivaló nincs benn. Az, hogy hányan lájkolják aztán meg tényleg teljesen irreleváns. Nézd meg hány olyan művész van instán aki iszonyat jó dolgokat csinál és mégis párszáz követője van?

2018. okt. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg sokan csinálják, és nagy kutyagumit nem ér.

De.. te jó ég, minek irigyled azt a néhány instagramos követőt? Mintha az insta komoly művészek gyűjtőhelye lenne.. Csak egy laikus szórakoztat laikusokat, nem kell foglalkoznod vele.

2018. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nevetséges..
2018. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
92%
Tracelés, másolás, nem művészet. Ennél még a jobb agyféltekés cucc is hitelesebb, ott legalább mellettük van a kép, amit lekopiznak.
2018. okt. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!