Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írással foglalkozok hobbyból....

Andonymus kérdése:

Írással foglalkozok hobbyból. Hogyan lehetne ez a hivatásom?

Figyelt kérdés

Egy ideje írogatok, és már sikeresen kiadtam egy könyvet is. Van állásom de ez mellett szivesen foglalkoznék akár újságírással, akár más alkotással kapcsolatos dolgokkal.

Mi kell ehhez, mivel tudnám elérni a célom? Vannak ilyen képzések?

Esetleg mivel tudnék szert tenni egy pici hírnévre, hogy legalább létezzen a nevem az írói közösségben?

Kortársak hogyan tettek szert névre?

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. nov. 2. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Újságíráshoz média szak, bekerülni nehéz, és nehéz utána állást találni mint újságíró. Írónak szinte bármi, de inkább humán szak.

Ha írsz egy sikerkönyvet, akkor felmondhatsz a munkahelyeden, és lehetsz csak író.

Kevés leírás kell, és pörgős, izgalmas cselekmény.

2018. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Még a kommunikáció-média mellé mondanám a magyar és a szabad bölcsészet szakokat, amik nagyon hasznosak lehetnek, ha írással akar valaki foglalkozni.
2018. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A te kezedben van a kulcs: ha már egyszer sikeresen kiadtál egy könyvet, akkor ugyanezt kell tenned sokszor egymás után. Ha sokszor írsz jókat, és ezek a sikerek anyagilag is megfelelő életszínvonalat biztosítanak számodra, akkor bátran mondhatod majd, hogy a hivatásod az írás. Persze egyszerűbb lenne az életed, ha a kenyérkereseted is az írással/irodalommal lenne kapcsolatos (újságíró, szerkesztő, könyvtáros, népművelő, lektor, dramaturg, kulturális rendfenntartó/rendzavaró stb volnál) de nem hinném, hogy ezek hiánya megakadályozná az irodalmi kiteljesedésedet (ld. Rideg Sándor és Hamvas Béla, Sinka István, Szepes Mária munkássága). Újságíró, dramaturg, kreatív írás stb képzések vannak ugyan, de ezen tanfolyások elvégzése nem garantálja, hogy az írás lesz a hivatásod.


Tapasztalataim alapján ezt javaslom: ha az ember nem tud nem írni, akkor írjon, és legyen felkészülve bármilyen következményre, h ne érje meglepetés.


Mit írtál eddig?

2018. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Eddig egy pszichotrillert. Rózsák álma a címe. Molyon fenn van, viszont még webshopokba nem sikerült bekerülnöm.

Nemrég lett meg a 100 eladásés próbálok ott lenni minél több könyvvásáron és irodalmi rendezvényen, hátha ez is segítene a célom elérésében.

2018. nov. 2. 17:09
 5/14 anonim ***** válasza:

hármas vagyok


Csak így tovább! Ha megengedsz egy tanácsot: ne mindig csak egy művel házalj, mag egyet megpróbálsz értékesíteni, azidő alatt már írjad a következőt.


Jó munkát

2018. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
" Van állásom de ez mellett szivesen foglalkoznék akár újságírással, akár más alkotással kapcsolatos dolgokkal." Csak ezt az egy mondatot vettem ki a szövegedből, a hibákra szeretném felhívni a figyelmedet. A de elé vessző kell, nem ez mellett, mert ez magyartalan, hanem emellett, a címben azt írod, hogy foglalkozok. Az ikes igéket úgy ragozzuk, hogy egyes szám első személyben -m ragot kapnak: ő eszik, tehát ikes ige, én eszem, ő alszik, én alszom, ő foglalkozik, én foglalkozom. - Szóval először talán az érettségit kellene abszolválni, igaz, több költőről tanultam, akik vasmunkásként kezdték, például akár Kassák is, de te inkább előbb a magyar nyelvben tökéletesítsed magad.
2018. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem a hibáimra. Próbálok jobban odafigyelni az írásomra.

Megjegyzem, hogy az érettségi megvan, és alapvetően, odafigyeléssel képes vagyok helyesen írni. Csak néha agyban már elébb járok mínt írásban.

Próbálok jobban odafigyelni, köszönöm.

2018. nov. 4. 07:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismered az fb-n Kozma Andrea oldalát? Olvasgasd.
2018. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Magánkiadással nem sokra mész, nagy kiadókhoz kell bekerülni, és ők automatikusan eljuttatják mindenhova a könyvedet, és pénzt is kapsz érte.

Ha meg sok pénzt kapsz, főállású író lehetsz, mint Böszörményi Gyula. Könyvmolyképzőnél van, ott sok a magyar író, és mindig keresnek újakat.

2018. nov. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt is ajánlom a figyelmedbe az fb-n:

[link]

2018. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!