Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az régi elektromos elosztók...

Az régi elektromos elosztók (trafóházak) ipari épületeknek számítanak?

Figyelt kérdés

2018. nov. 2. 15:46
 1/3 TappancsMancs ***** válasza:
Nem értek hozzá csak gondolom annak.
2018. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Iparépületeken belül vannak gyárépületek, raktárépületek, közműépületek...


Közműépületeken belül vannak erőművek, áramátalakító állomások (trafóházak), szivattyúházak, átemelő állomások, szennyvíztisztítók, víztornyok, adótornyok, gáztározók, távbeszélő központok, távfűtőművek, szemétégetők, stb.


(Persze ezt én most csak úgy józanészből mondom neked, mert ha ez valami vizsgakérdés, akkor jobb, ha az adott tanár vagy önkormányzat konkrét flúgját keresed vissza. Gazdasági megközelítésből lehet persze a közművek épületeit külön kategóriába tenni, mert iparűzés, gyártás-e az áramszolgáltatás? Na de építészetileg kb. lakóház / nem lakóház a két fő csoport, így is 100 lakóházra jut 2-3, ami nem az, szóval nevetséges lenne 60 féle főcsoportot nyitni mindegyikre külön. Az meg szinte biztos, hogy ipari műemlékek közé kerülnek listára, már amelyik odakerül.)

2018. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem vizsgakérdés. Csak elgondolkoztam, hogy a szülővárásomban milyen régi ipari épületek vannak, eszembe jutottak a régi trafók, de nem tudtam, lehet-e rájuk így hivatkozni-e vagy sem.


Köszönöm a válaszokat! :)

2018. nov. 2. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!