Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy gitár virtuóz tudna...

Egy gitár virtuóz tudna hegedülni? Vagy egy hegedű virtuóz zongorázni?

Figyelt kérdés
Tehát aki nagyon képzett zenész, az más hangszereken is tudna játszani, vagy csak a sajátján? Én 15 éve dobolok, elég jól, de sem gitározni, sem zongorázni nem tudnék még kicsit sem.

2018. nov. 2. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hacsak nem tanult előtte azon a hangszeren, akkir a válasz nem! :)
2018. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
50%
Szerintem nagyban függ az életkortól. Pl. vannak virtuóz 6-7 éves gyerekek, ők szerintem simán. Egy 35 éves ember pedig örül ha a saját hangszerének az ura, és kordában tudja tartani a dolgokat :)
2018. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gitárt és a hegedüt teljesen máshogy kell játszani, ezért egyértelmüen nem menne, nem a zenei tudás miatt, hanem a hangszerkezelés miatt.


Ez kb. olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy aki tud hajót kormányozni, az tud-e repülöt vezetni!


Minden hangszert másként kell játszani, a megfeleö technika nélkül nem megy, hacsak nem tanulta meg elötte.

2018. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Alex Fly ***** válasza:

Ha azonnal nem is és persze nem azonos szinten, de az alapok ismeretében némi gyakorlással elboldogulhat.

Példaként elég csak megemlíteni az alapvetően gitáros Mike Oldfieldet, aki a Tubular Bells teljes zenei anyagát játssza, jó pár hangszeren...

2018. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak azt felejted ki, hogy ö nem ismeretlen hangszereket használt, hanem elötte megtanulta azokat is játszani. Kapásból senki nem tud olyan hangszeren játszani, amit nem ismer. Persze, egy zenész más hangszert könnyebben meg tud tanulni, mint olyan, akinek fogalma sincs a zenéröl, de nekik is elöször kell tanulni, és csak utána tudnak játszani!
2018. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Nem felejtettem el, ahogyan az írtam is. De ha az elméleti alapok megvannak -azaz hogy milyen hangot, akkordot hogyan állíthat elő az adott hangszeren-, akkor a többi már pusztán a hangszerkezelési technika, ami némi gyakorlással elfogadható szinten elsajátítható.
2018. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!