Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés

Egy gitár virtuóz tudna hegedülni? Vagy egy hegedű virtuóz zongorázni?

Tehát aki nagyon képzett zenész, az más hangszereken is tudna játszani, vagy csak a sajátján? Én 15 éve dobolok, elég jól, de sem gitározni, sem zongorázni nem tudnék még kicsit sem.

Keress kérdéseket hasonló témákban: játék, hangszer

2018. nov. 2. 20:09  Privát üzenet  

A válaszok
Hacsak nem tanult előtte azon a hangszeren, akkir a válasz nem! :)

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2018. nov. 2. 20:26 Privát üzenet
Szerintem nagyban függ az életkortól. Pl. vannak virtuóz 6-7 éves gyerekek, ők szerintem simán. Egy 35 éves ember pedig örül ha a saját hangszerének az ura, és kordában tudja tartani a dolgokat :)

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2018. nov. 2. 20:31 Privát üzenet

A gitárt és a hegedüt teljesen máshogy kell játszani, ezért egyértelmüen nem menne, nem a zenei tudás miatt, hanem a hangszerkezelés miatt.

Ez kb. olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy aki tud hajót kormányozni, az tud-e repülöt vezetni!

Minden hangszert másként kell játszani, a megfeleö technika nélkül nem megy, hacsak nem tanulta meg elötte.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2018. nov. 2. 20:52 Privát üzenet
Alex Fly nevű felhasználó válasza:

Ha azonnal nem is és persze nem azonos szinten, de az alapok ismeretében némi gyakorlással elboldogulhat.

Példaként elég csak megemlíteni az alapvetően gitáros Mike Oldfieldet, aki a Tubular Bells teljes zenei anyagát játssza, jó pár hangszeren...

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2018. nov. 3. 14:00 Privát üzenet
Csak azt felejted ki, hogy ö nem ismeretlen hangszereket használt, hanem elötte megtanulta azokat is játszani. Kapásból senki nem tud olyan hangszeren játszani, amit nem ismer. Persze, egy zenész más hangszert könnyebben meg tud tanulni, mint olyan, akinek fogalma sincs a zenéröl, de nekik is elöször kell tanulni, és csak utána tudnak játszani!

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2018. nov. 3. 19:57 Privát üzenet
Alex Fly nevű felhasználó válasza:

Nem felejtettem el, ahogyan az írtam is. De ha az elméleti alapok megvannak -azaz hogy milyen hangot, akkordot hogyan állíthat elő az adott hangszeren-, akkor a többi már pusztán a hangszerkezelési technika, ami némi gyakorlással elfogadható szinten elsajátítható.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2018. nov. 4. 13:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit jelent a foncsikos kifejezés?
Valencia v160 4/4es hegedű?
Segítene valaki aki jártas a hegedűkben?
Mi az útja annak, hogy hegedülni kezdjek? 17 évesen már késő elkezdeni?
Mi a neve az alábbi két képen látható személynek? (mindegyik zenész volt, vonós hangszeren játszott)
Virtuóz hegedűszólók?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!