Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki lehet a festő? Vajon ér...

Hmarci97 kérdése:

Ki lehet a festő? Vajon ér valamit ez a kép? Hogy lehet kideríteni?

Figyelt kérdés

Nagymama padlásán egy porosodó, már többször restaurált, de újra elszakadt festményt találtunk. Jobb also sarokban van valami, ami a névjegy lehet, de nem tudjuk elolvasni, higy mi lehet. Van-e erre valamilyen ember, aki a képeket azonosítja be? Szép, aranyozott keretben van, azóta rastauráltuk, most már sokkal jobban néz ki, dr érdekelne nagyon, higy mennyit érhet, ki a művész.. ötletek? Esteleg töltök fel képet is róla, ha valakit érdekel, vagy tudna segíteni. Egyébként legalább 50-80 éves kép lehet, tekintve hogy mama kitől kapta.

Köszi előre is.



2018. nov. 25. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Elviszed egy képkereskedelemmel foglalkozo bizományiba és megbecsülteted. Valoszinüleg a festöt is meg tudják mondani (kivéve ha Hmarci007 volt:-))
2018. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdésben leírt mondatok stiláris megfogalmazásától az is elbizonytalanodik, aki már látott pár száz vagy ezer, különböző korú képet. Az "azóta rastauráltuk" kifejezés különösen zavaró, mert ha valaki valamennyire is tud RESTAURÁLNI (és nem rastaurálni), az a hordozó anyagi minőségéből, állapotából, a festéken levő jellegzetességekből, az elszíneződésből, a témaválasztásból, a kidolgozásból, a festési módból stb. nagyon jól képes behatárolni a tárgy keletkezési korát, az alkotó festői felkészültségét. Az, hogy a mama kitől kapta megint csak a zavaros háttérben marad, hiszen nem is sejthető a mondatokból, hogy a kérdező tudja-e, kitől kapta a mama, vagy nem tudja. Egyébként is a mama kaphatta közvetlenül a festőtől (ha csak 50-80 éves a kép), de lehet, hogy akitől kapta, az is jóval korábban jutott hozzá. Ha van a kérdező közelében egy régiségkereskedés, vigye be oda, egy gyakorlottabb kereskedő is képes megfelelően korrekt módon megítélni egy kép korát és talán még a művészt is tudja azonosítani a szignó alapján. Egy igazságügyi festmény szakértő 50-100 ezer Ft tiszteletdíj ellenében tud nyilatkozni.
2018. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elsőnek különösen , ment a like. Másodiknak köszi , hogy kijavított, sajna a helyesírás nem feltétlen az erősségem. De inkabb írok hibásan, minthogy egy negatív, mindenkivel kötekedő , okoskodó alak legyek. Azért köszi, a tanácsot. A többi dologról nem állok le vitázni, felesleges lenne. A kérdésre úgyis választ kaptam. Sajnos ezt szakemberhez kell mindenképp vinni.. :)
2018. nov. 26. 00:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként igaz, külső szemlélőként furcsán hangzik az egész, az biztos... a restaurál szó lehet nem igaz arra , amit én csináltam, de akkor úgy fogalmaznék, hogy a festményen/vásznon lévő hibákat kijavítottam, hogy ki lehessen rakni a falra, és ne hulljon darabokra. Azaz befoltoztam vászonból ahol szakadás vagy lyuk volt, és leges tettem az olyan helyeken, a témához illően. Szebb munkát végeztem mint az előző illető, aki javítani próbálta... no mindegy. Azért a másodiknak is ment a like ;) 😅
2018. nov. 26. 01:15
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez lenne az egyébként... megér ez annyi fáradtságot is, hogy be vigyem valahova?

[link]

[link]

[link]

2018. nov. 26. 01:26
 6/7 anonim válasza:
Na és azóta derült ki valami a képről???
2019. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi, de nem is foglalkoztam annyira vele. Otthon lóg a falon, aztán valami gyűjtő egyszer majd csak rá bukkan, vagy másnem végül teljesen darabokra hullik az idő múlásával. Ennek inkább csak eszmei értéke van már úgyis.
2019. jan. 7. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!