Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a rajzaimról?

Mit gondoltok a rajzaimról?

Figyelt kérdés

Először is, nem tanultam rajzolni, ez nálam csak hobbi és nem is nagyon tartom olyan jónak amiket csináltam. Ti mit gondoltok ezekről?


[link]



2018. dec. 15. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem túl jók, de a rajzban az a jó ,hogy akarmilyen béna az ember tud fejlődni.

A véleményem az ,hogy szerintem ne csak ilyen "animés" stílusban rajzolj. Próbálj ki új dolgokat/technikákat.

És a szinezésen próbálj meg javítani és használhatnal szineket is esetleg. :)

2018. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Elég fura az a szem és fejforma, amilyenre az összes karakteredet rajzolod. Ezen kéne csiszolni.
2018. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tobb gyakorlas, kevesebb hashtag jot tenne.
2018. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik arc ugyanolyan, kifejezéstelenek. Keress rá gugliban: drawing faces.

+

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod, ezek kicsit sem jók.

Jöhet a lepontozás, de így van. Valamennyire mindenki képes fejlődni bármilyen szinten is rajzol, de azért ennek a lehetőségei elég korlátozottak.

2018. dec. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Végignézve nekem pont az tetszik, hogy ilyen egyedi stílusban készül mindegyik.

Egy rajznak nem kell valósághűnek lennie, hanem tükrözze azt, amit a művész érez, gondol...

2018. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
De ez pont nem tükrözi, és nem is egyedi.
2018. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Hetesnél a pont.
2018. dec. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Szerintem nézegess nagyon sok képet más-más szemszögekből az adott karakterről. Ez talán segítene: szerintem legfőképp az arányokkal van a baj. Ha kicsit kisebb fejet és szemet rajzolnál, akkor a test sem tűnne kicsinek. Az állat is rajzolhatnád több vonalból, nem csak egy görbe az egész. Pl: [link] (tudom, itt a képen a haj a lényeg, de most az áll a fontos ;))

Esetleg a törzset szélesebbre, a vállat keskenyebbre és egyenesebbre rajzolhatnád. A kar is lehetne arányosan kicsit szélesebb.

Alapvetően az alapok megvannak, ami a körülbelüli anime karakter rajzoláshoz kell (gondolok itt a nagy szemekre, a hegyes állra) ami jó, de semmi sem jön helyre, ha túlzásba viszed.

Érdekes stílus, én nem így rajzolok, de nem értek egyet azzal, hogy nem tudsz fejlődni. A kiiundulási pont nem rossz, szóval csak hajrá és rajzolj sokat!!!

2018. dec. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy az arányokat is tanuld meg. Angolul "body proportions" kulcsóval tudsz rákeresni. Egy átlagos női test 6 fej magas, egy férfi 6,5-7. Ha megtanulod pontosan mi mekkora (és milyen széles), nem lesznek ilyen torzak a rajzaid.


Az árnyékolás is csiszolásra szorul, de azt az után próbáld fejleszteni, hogy a rajzaid fejlődnek. Jobban járnál, ha előbb csak vonalrajzokat készítenél, abból viszont sokat, főleg referenciaképek felhasználásával. Ha már magabiztosan tudsz így bármilyen beállításban rajzolni, akkor árnyékold.


A bármilyen beállítást meg azért mondom, mert a szemből ill. oldalról rajzolás a lehető legunalmasabb beállítások, nem igényelnek magy tehetséget. Ha már 3/4es ill. kicsavart, dőlt, fentről vagy lentről nézett beállításokat is tudsz rajzolni, akkor fejlődtél.

2018. dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!