Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Nagy vágyam zongorázni tanulni...

Nagy vágyam zongorázni tanulni, de mégis mi a legjobb lehetőség erre?

Figyelt kérdés
Szeretem a zenét, a ritmust és lévén a hangom hallgathatatlan, kb fogtam magam és ráböktem egy hangszerre, a zongorára. Lehetőségem viszont zongora közelébe kerülni nem igazán van. A zeneiskolának kemények a követelményei, előre tudom, hogy a kottával megszenvednék, de alapból ott van az is, hogy kell egy zongora. Az önmagam tanítása is egy szimpatikus megoldás, szinte mindig ezt csinálom, de ahhoz nem árt egy alap és már megint a hangszer hiánya... Elég lehetetlen vagyok.

2018. dec. 25. 22:30
 1/10 anonim válasza:

Vannak nagyon jo zene szerkesztok PC-re is:


https://www.youtube.com/watch?v=-3p5ITkCpXw

2018. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:

Igen, a kottával megszenvednél, mint ahogy mindenki más is megszenved vele. De egy hangszeren megtanulni játszani sok-sok-sok belefektetett időt, energiát és épp ezért rengeteg kitartást kíván. És sok alázatot. Ha zenélni akarsz, normálisan, akkor a kottát meg kell tanulni olvasni. Nem könnyű, de ez a módja. Hidd el, maga a zongoratanulás sem lesz egyszerű, hosszú évek napi x órás gyakorlását követeli. De ettől szép, hogy meg kell dolgozni érte.

A hangszer hiányát meg könnyen meg lehet oldani: gyűjtögetni kell pénzt, esetleg plusz munkát vállalni miatta, és venni egyet.

2018. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogyan is van ez?

"önmagam tanítása is egy szimpatikus megoldás".

Önmagad akarod megtanítani arra, amit nem ismersz, nem tudsz?

2018. dec. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
Ja igen, jó, hogy dubitus felhozta kis ál-értetlenkedéssel. Az autodidakta tanulás zongorán nem egy egyszerű menet. Nem száz százalék, hogy nem működhet, de esélyesebb, hogy valamit rosszul tanulsz meg, rosszul rögzül be és valahol elakadsz, mint hogy nem. Nem igazán javasolnám ezt az utat.
2018. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Mindenkeppen azt ajanlom hogy pianinot vegyél ne keyboardot. Vannak elég jó alapotu pianinok hasznaltan is kb 150. 000 forintert. Szerintem jarj el tanarhoz akkor havonta 1x es gyakorolj sokat otthon. Es ha van tehetseged hozza+kitartas akkor mennie kell.
2018. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:

@5: Erről lehet, érdemes lenne a szomszédokat is megkérdezni :D


Én kalapácsmechanikás digitális zongorát ajánlanék. Nem kell szívni a régi, használt pianínók esetleges bajaival, nem kell hangoltatni, nem támadnak ránk a szomszédok botokkal és cséphadarókkal, bármikor lehet gyakorolni, éjszaka közepén is stb stb...

2018. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha zongorázni akarsz, akkor tényleg elengedhetetlen a hangszer. Nekem digitális zongorám van, mert panelben élek, fejhallgatóval szoktam gyakorolni, akár éjszaka is :). Jócskán felnőtt fejjel kezdtem a nulláról, de egy percig sem bánom, sőt, mindig is vágyam volt, csak lehetőség híján tolódott a megvalósítás.

Csak bátorítani tudlak, hogy kezdj bele, mert óriási öröm, pláne amikor már van "látszata" is a befektett munkának. Ja, és tanárhoz járok heti egy alkalommal, nekem szükségem van az útmutatásra a tanulásban.

2018. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ál-értetlenkedéssel"?

Gondoltam arra, hogy az ujjak tartását nem egyszerű autodidakta módszerrel megtanulni, hiszen akármilyen jó is az oktató videó, az az esetleges hibát nem fogja kijavítani.

Ha másért nem is, ezért feltétlen szükségesnek tartom a tanárt.

2018. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Steffed ***** válasza:

1.) Vegyél egy szintetizátort (kissebb, könnyebb és olcsóbb mint egy pianino).

2.) Iratkozz be egy zeneiskolába.

3.) Gyakorolj.

Ez a legjobb amit tehetsz. Vannak online leckék is de a tanár mindenképp jobb szerintem.

2018. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Online leckék alapján tanulásodnál esetleges hibáid nem, lesznek online kiigazítva.
2018. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!