Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki segít bemutatni a...

Valaki segít bemutatni a rajzolás és a festés világát?

Figyelt kérdés

Szetetnem fejleszteni magam a rajz és a festés művészetében.

Festeni talán 2 hete festek, de nem minőségi anyaggal. (Meg is látszik sajnos) Mit vegyek? (Milyen márkájú festek, ecset?) Mi a különbség a festesi stílusok között? Milyen ecsetet érdemes használni?

(Szeretnék majd vászonra is festeni)

Magyarán mit vegyen egy kezdő festeni akaró? :)

A rajznal pedig: érdemes egy kezdőnek minél több fele ceruzát venni? (Gondolok itt mondjuk az 5H-8Big) milyen papírra a legjobb? És hogyan tudnám magam itthon fejleszteni jobbra?

Válaszokat előre is köszi! :)



2018. dec. 27. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként teljesen felesleges drága cuccokra költened,mert úgyis elpazarolnád. Ilyenkor sokat kell gyakorolni,kísérlezetni,előfordulhat hogy egy-egy munka annyira menthetetlen lesz,hogy többet ér eldobni. Ezért inkább alacsonyabb-közepes minőségű de sook anyagot és papírt szerezz be.

Razjoláshoz én 8 évig csak HB és 8b ceruzát használtam,de sima rotring (mechanikus ceruza) is elég. Nagyon szépen lehet vele alkotni,ha tud az ember. Nekem nem volt másra szükségem. Érdemes beszerezni egy radírceruzát,ha realisztikusabb portrérajzokat tervezel készíteni,azzal nagyon vékony fehér vonalakat lehet húzni,mint pl a szemben visszacsillanó fények,vagy a hajszálak.Vagy esetleg fehér zselés tollat. Ezeknek utána tudsz nézni neten,olcsón lehet kapni bármelyik művészellátóban vagy papír-írószer üzletben.

A papírnál az a lényeg,hogy ne a legvékonyabb nyomtató papír legyen,hanem valamivel keményebb. Akvarell,és egyéb vizenyős festékekhez kell vastag,erre tervezett "akvarell papír" de az sem törvényszerű,én csak nagyon ritkán használom.

A festékből én személy szerint az olajat nem szeretem mert körülményes,és sokáig szárad,de főleg ha kezdő vagy,az akrill festék tökéletesen megfelel. Olyan mint a tempera,csak vízálló,sokkal jobb minőségű,jobban fed,és kicsit fényes száradás után,mint az olaj.

Válassz képeket,és másolj. Ez a leghatékonyabb módja a fejlődésnek. Nézz utána az anatómiának,a térábrázolásnak,esetleg ha van privát kérdésed,szivesen válaszolok,de neten kb mindent megtalálsz :)

2018. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Ha lenne kérdésem kereslek ☺️!
2018. dec. 28. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!