Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tanuljak meg rajzolni?

Hogy tanuljak meg rajzolni?

Figyelt kérdés

Ezekkel a tanácsokkal én is találkoztam h rajzolj le mindent meg menj el egy tanfolyamra... Az a baj h ilyesmire nincs nagyon pénzem. És magától nem tud mindent az ember. Pl az emberi test vázlatát megrajzolni korokkel meg az árnyékolás. Szóval ezek technikák. Van valami jó könyv vagy videós vagy app vagy bármi ami segítene nekem elkezdeni rajzolni? Jártas valaki ilyen témában?

Nagyon köszi.


2018. dec. 28. 02:40
 1/5 anonim ***** válasza:

"Pl az emberi test vázlatát megrajzolni korokkel meg az árnyékolás."

Ezt magadtól is meg tudod tanulni, csak keress egy fényképet interneten egy emberről, és ne a részeit nézd, hanem egyben, hogy milyen formákból áll. Próbáld meg felépíteni így. Lehet hogy nehézkes lesz először.


Ez egy hasonló módszert mutat be, több részes, feladatokkal:

[link]


Ha otthon leszek küldök még jó anyagokhoz linkeket.

2018. dec. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Jöhet még hasonló.
2018. dec. 28. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! A tanfolyam butaság, mindent, amit tudok otthon sajátítottam el.

Vannak hasznos cikkek, és videók. Ne egy konkrét csatornát, vagy művészt kövess, és ne is próbáld meg leutánozni az ott látottakat, hanem használd fel őket a saját stílusod megalkotására.

Az emberi test rajzolását mindenki nagyjából egyazon technikával végzi, vannak egészen eltérő módszerek is, de én egyiket sem találtam igazán hatékonynak. Tégy egy próbát azért azokkal is, de szerintem egy ehhez hasonlóval indulj el:

[link]

Az izmokat meg bizony meg kell tanulni, jobb idejében elszakadni a referenciaképtől. Rá kell szokni, hogy ne lemásold, hanem felhasználd azt. Figyeld meg a saját, illetve más emberek testét, és szépen fokozatosan le fogod tudni rajzolni azt képzeletből is. Ha nagy részletességgel kell ábrázolnod meztelen testet, akkor használj modellt.

A "rajzolj le mindent, amit látsz", helyett az javasolnám, hogy rajzolj le mindent, ami eszedbe jut. Amikor azt veszed észre, hogy képzeleted szüleményeit olyan élethűen tudod lefirkantani, mint más az előtte álló személyt, az hatalmas sikerélmény lesz.

2018. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na első vagyok megint.


Itt egy youtube csatorna, itt rengeteg technikát és segítséget találsz:

https://www.youtube.com/channel/UClM2LuQ1q5WEc23462tQzBg


Ez pedig a másik amit szeretek használni:

[link]

(Asszem pinterestre regisztrálni kell, ha meg akarod nézni.)

Itt direkt karakterrajzoláshoz vannak segítségek, kb. testrészekre lebontva. Tippek, rajzok, vázlatok, rengeteg dolog.


Mazsolázz kedvedre!

2018. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. dec. 28. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!