Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés

Miért nincs saját ötletem festéshez?

Már egy-két éve akvarellel festek, szerintem egész jól is megy. Általában madarakat vagy természeti képeket szoktam festeni, de mindig csak valamilyen képről, mert magamtól nem tudok. Madarat talán már tudnék, mert azt már nagyon sokszor festettem, de nincsenek saját ötleteim, vagy ha lennének, azt se tudnám megvalósítani, mert szerintem nem tudnám lefesteni. Veletek is egy van? Nektek hogy jött saját ötlet? 18/L

Keress kérdéseket hasonló témákban: festés, rajzolás, akvarell, ötlet

2018. dec. 28. 12:47  Privát üzenet  

A válaszok
Süldő vagy. Nem éltél, nem láttad a világot. Nem volt még komoly FÉRFI az életedben, sem tragédia.

A válasz 9%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. dec. 28. 13:07 Privát üzenet
Vannak könyvek jó gyakorlatokkal, onnan kaphatsz ízelítőt, mi mindent lehet modellről festeni. Érdekes mintázatokkal, egyszerű formákkal, karikírozással, és még annyi mindennel kísérletezhetsz!

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. dec. 28. 13:10 Privát üzenet

Nincsenek olyan gondolataid amit a festésben ki tudsz fejezni, nincsen "tehetséged". Ettől még lehet jó technikád, a másolás pl. azt fejleszti. De mi lenne, ha lehunynád a szemed, és azt festenéd, amit ott látsz?

Én pl. pont fordítva vagyok: rengeteg kép van a fejemben, élesen látom, de még nem találtam meg azt a technikát, amivel ezt vissza tudom adni másoknak. Régen ceruzával rajzoltam, de ahhoz már nincsen türelmem, aztán photoshoppal festettem, de abban még nem jutottam el arra szintre, hogy pontosan azt adjam vissza, ami a fejemben megszületett.

A saját ötlet úgy jön, hogy befelé figyelsz. Közben tanulmányozod azoknak a munkásságát, akik mondanak neked valamit, akiknek a művei "megszólítanak".

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. dec. 28. 13:18 Privát üzenet
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. És utazz, olvass! Járj el múzeumba, galériába. Ülj fel a buszra, és menj valahova, ahol még nem jártál, ország másik végébe. Egynapos kirándulás, akármi. Kell inspiráció, hogy legyenek saját ötleteid. Vagy nézegess más alkotók képeit. Deviantart. Kókay Szabolcs képei. Más kortárs alkotók.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. dec. 29. 18:32 Privát üzenet

Időpont dec. 28. 13:07

Rég láttam ennyire soviniszta förmedvényt, mint ez a hozzáfűzés.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. dec. 31. 10:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek erről a versről?
Egy művész, ha annak lehet egyáltalán nevezni ezek után, saját magát járatja le ezzel, nem?
Tempera festéshez tippek?
József Attila. Karóval Jöttél. Című verséről (tudna) nekem valaki valamit írni, hogy miről is szól? Van saját elképzelésem, de szívesen fojtatnék egészséges vitát bárkivel.
Zámbó Jimmy szándékosan eltorzította a saját hangját amikor énekelt?
Kérlek írjátok le mit jelent a vizuális tehetség fogalma, és hány éves korban lehet felismerni (saját véleményt kérek ne keressetek rá)?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!