Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nincs saját ötletem...

Miért nincs saját ötletem festéshez?

Figyelt kérdés
Már egy-két éve akvarellel festek, szerintem egész jól is megy. Általában madarakat vagy természeti képeket szoktam festeni, de mindig csak valamilyen képről, mert magamtól nem tudok. Madarat talán már tudnék, mert azt már nagyon sokszor festettem, de nincsenek saját ötleteim, vagy ha lennének, azt se tudnám megvalósítani, mert szerintem nem tudnám lefesteni. Veletek is egy van? Nektek hogy jött saját ötlet? 18/L

2018. dec. 28. 12:47
 1/8 anonim válasza:
1%
Süldő vagy. Nem éltél, nem láttad a világot. Nem volt még komoly FÉRFI az életedben, sem tragédia.
2018. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Vannak könyvek jó gyakorlatokkal, onnan kaphatsz ízelítőt, mi mindent lehet modellről festeni. Érdekes mintázatokkal, egyszerű formákkal, karikírozással, és még annyi mindennel kísérletezhetsz!
2018. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Nincsenek olyan gondolataid amit a festésben ki tudsz fejezni, nincsen "tehetséged". Ettől még lehet jó technikád, a másolás pl. azt fejleszti. De mi lenne, ha lehunynád a szemed, és azt festenéd, amit ott látsz?

Én pl. pont fordítva vagyok: rengeteg kép van a fejemben, élesen látom, de még nem találtam meg azt a technikát, amivel ezt vissza tudom adni másoknak. Régen ceruzával rajzoltam, de ahhoz már nincsen türelmem, aztán photoshoppal festettem, de abban még nem jutottam el arra szintre, hogy pontosan azt adjam vissza, ami a fejemben megszületett.

A saját ötlet úgy jön, hogy befelé figyelsz. Közben tanulmányozod azoknak a munkásságát, akik mondanak neked valamit, akiknek a művei "megszólítanak".

2018. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. És utazz, olvass! Járj el múzeumba, galériába. Ülj fel a buszra, és menj valahova, ahol még nem jártál, ország másik végébe. Egynapos kirándulás, akármi. Kell inspiráció, hogy legyenek saját ötleteid. Vagy nézegess más alkotók képeit. Deviantart. Kókay Szabolcs képei. Más kortárs alkotók.
2018. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Időpont dec. 28. 13:07

Rég láttam ennyire soviniszta förmedvényt, mint ez a hozzáfűzés.

2018. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vázlatolgass, (olyasmit is, amit hülyeségnek tartasz!) nagyon sokat tud segíteni az ötlettelenségen
2019. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet, nem is rajzolni, festeni szeretsz, hanem csak az alkotást igényeled. A teremtést, a létrehozást, nem pedig az önmegvalósítást, önkifejezést.


Szerintem, aki belső kényszerből szeretné kifejezni önmagát rajzolással, festéssel az firkál. Mit? Mindent, ami eszébe jut! Nekem két állapotom van, amit megkülönböztetek, amikor muszáj rajzolnom, festenem, mert jön egy késztetés. Lehet nappal vagy éjjel, nekiülök firkálok, rajzolok, festek. A másik helyzet, mikor nem konkrét elképzeléssel állok neki alkotni, hanem modellről, látványtól. Persze, van egy harmadik verzió is, amikor munkából alkotok, megrendelésre. Ennek a beindulása döcögősebb, de közel 30 éves gyakorlattal már tudom, miként találjak magamban indíttatást mindehhez. Amikor megvan az ötlet, vagy a közös nevező, akkor már ezt is élvezem. :-)

Négy csemetémből három imád alkotni. Egyik lányom díszvirágokat készít, kettő csemetém szeret rajzolni, festeni. Kisebbik fiam ráadásul a Kisképzőbe jár és imádja. Hozzám hasonlóan áll az alkotással, amikor jön a késztetés éjjel vagy nappal ő kirajzolja, kifesti magából. A negyedik gyermekem, nagy fiam nem szeret alkotni. Ő más területen hasznosítja képességeit sikeresen.


Ez csak az én meglátásom, nincs kőbe vésve. Kicsit tedd félre az akvarellt, avval már túltoltad a dolgot. Keress új eszközöket, technikákat. Ha jól olvasok a sorok között, manapság szinte rutinból festegetsz. Ugyanazon téma, újra és újra ... és újra... Az nemigen használ az ihletnek!

Van más hobbid is? Mert nem ártana kikapcsolódni kicsit! Mozdulj ki otthonról! Sportolj, kirándulj, szórakozz, éld az életed. Ha úgy érzed, most ezt a helyzetet, tárgyat, embert lefotóznád, akkor örökítsd meg inkább rajzolással, vagy akár akvarellel. Nem feltétlenül kell fejből, emlékezetből, az is jó, ha modellként használod. (vagy lefotózód és az alapján) De könyörgöm, ne madár legyen! ;-)

Belső indíttatásból, önmegvalósításból nem minden művész képes alkotni! Butaság, amikor azt mondja valaki, akkor nem is vagy művész! Menj el galériákba, kiállításokra, múzeumokba, meglátod a művészek fele modellek alapján alkotott, némelyik világhírű dolgokat.


Szeretnék segíteni, de mint itt a legtöbben én sem vagyok rajzoktató, tanár, pedagógus, az külön szakma! Nem könnyű tanácsokat adni, de még nehezebb a kérdésekre jól válaszolni.

A lényeg, soha ne csüggedj, ne add fel! Az életre nincsenek szabályok! Nem lehet jól vagy rosszul csinálni, csak jót vagy rosszat cselekedni. Az alkotásnak mindig vannak hullámai, hol lent, hol fent van az ember. Jómagam is éltem már meg több alkotási válságot, de túléltem. :-) Hamar ráébredtem, az életben sokszor padlót fogunk, újra és újra fel kell állni, leporolni magunkat, menni tovább.

2019. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Sok fantáziaszülte képnek is referencia az alapja. Van egy elképzelés mondjuk a hasamra csapva egy sasként vadászó lepke amint lecsapni készül egy rókára nem a mi világunkban, tehát kell egy referencia kép mondjuk egy kanyonról, esetleg referenciák szokatlan kinézetű növényekről, egy rókáról ami itt mondjuk hogy rózsaszín lesz több lábbal és egy óriás lepkéről aminek megcakkozod a szárnyait, más szájszervet adsz neki és tök fekete lesz. Na ilyenkor is képzeletből dolgozol mégis van mihez viszonyítanod, nem leszel elveszve :)
2020. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!