Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Gitározás elkezdésén gondolkod...

Gitározás elkezdésén gondolkodom. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok benne egészen biztos, de nagyon régóta vonz a dolog és talán Húsvétra gitárt kérek majd. 6 évig klarinétoztam kiskoromban, de a végén már nem szívesen mert nem szeretem a jazz-t és mindig csak olyan darabokat tanultam... viszont nagyon hiányzik a zene. Nem akarok vele komolyan foglalkozni, csak olyan "tábortüzes szintem" szeretném... mennyi idő kb úgy megtanulni hogy saját szórakozásra/baráti társaság előtt tudjak játszani? Milyen fajta gitárral érdemesebb kezdeni? Tanár nélkül el lehet indulni? Köszi ha elolvastad és válaszlsz is :)

16L



2019. jan. 4. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Egy gitárra mindenképpen szükséged lesz hozzá.
2019. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Woow.... köszönöm.

Hasznos válaszokat várok, légyszi!

2019. jan. 4. 21:24
 3/16 anonim válasza:
70%

Szia!

Az sokat segít, hogy már játszottál más hangszeren. Ha tényleg csak tábortüzes nótákat akarsz dalolni, egy fém húros, akusztikus gitár tökéletesen megteszi. A fontos, hogy hangolót is vegyél/szerezz hozzá, az nagyon megkönnyíti az életed.

A gitár nyakán kromatikusan helyezkednek el a hangok, azaz félhangonként emelkednek. Elég pár alap akkordot megtanulnod, amit aztán később alkalmazhatsz az egész hangszeren. Tanár nélkül simán megleszel, a YouTube-on ott lesz minden az induláshoz.

Az első hetek kemények lesznek, amíg nem alakul ki az "izommemória", hogy miképp dolgozzanak össze az ujjaid és hogyan fogd a húrokat. De ha minden nap legalább egy fél órát gyakorolsz, esetleg picit többet, akkor pár hét és sínen leszel, azután meg könnyű tovább tanulni :)

2019. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Muszty-Dobay féle Gitáriskola könyv nagyon sokat segített.

"tábortüzes szintem" - ők pont így tanítanak, hamar lesz sikerélményed.

2019. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 veterán vas ***** válasza:
12%

Mihez is adjunk tanácsot??? a gondolkodáshoz?

Sajnos nem tudunk a Te fejeddel gondolkodni.

Arról ne is beszéljünk, hogy:

-még nem vagyok benne biztos

-talán kérek

-nem akarok vele komolyan foglalkozni


és ezek után még komoly választ vársz? :/

2019. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Annyit még az első nehéz időszakról, hogy ne csak az akkordokat gyakorold, hanem az akkordváltásokat. Ha fél óráig sikálsz egy G-dúrt, attól nem fog jobban menni, de ha pl. G-D (vagy D-A, stb..) váltásokat csinálsz folyamatosan, mondjuk minden nap 20-30 percet, akkor már egy-két hét után is érezhető lesz az eredmény. Egyszerű dalocskákkal is gyakorolhatod a váltásokat, a fenti könyv pl. tele van ilyenekkel, amik fokozatosan nehezednek.

Már most szólok, a legelső akkordváltások fél percig is eltarthatnak (ami egy dal közben elég röhejes), de ez normális az elején, légy türelmes és kitartó.

2019. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

5-ös: nem, a gondolkodás megy egyedül, köszi. Még kitalálom hogy tényleg érdemes-e belevágnom.

Inkább ahhoz érdekelnek tanácsok hogy egy kezdő hogyan tud elindulni, milyen hangszeren érdemes tanulni, stb. Látod, a 3. és 4. megértette, és sikerült komoly választ írniuk.

Ha van még valakinek hasznos infója írjon! :)

2019. jan. 4. 22:38
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem el kell menni egy hangszerboltba és kipróbálni néhány gitárt. Azt is jó lenne tudni miket lenne kedved jatszani. Tábortüzes dalokhoz simán elég egy akusztikus gitár, de nem feltétlen a fémhúros, ezért is lenne jó megnézni közelről többfélét. Nem tudom mi ez a hangolómánia mostanában, szerintem kell hogy legyen erre füle egy embernek, de az elején ha nagyon nem megy, akkor is van ingyenes, telefonra letölthető változat. A többi csak a gyakorláson múlik. Keresel dalokat, nézel hozzá tabot.
2019. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Nem tudom mennyibe kerül egy hangoló, de szerintem is megteszi egy alkalmazás. Metronomom sem volt anno, azt is telefonnal oldottam meg. :)
2019. jan. 5. 10:36
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd azt az akusztikus tábortüzes vonalat és inkább egy elektromos gitárt szerezz be mivel van zenei előképzettséged, s egy akusztikus gitárral nem nagy kunszt amúgy sem. Szerintem.

Ha már megvan, akkor a klarinéthoz hasonlóan skálázz sokat és menni fog az hamar. Az akkordok meg pláne. Ja, és a jazz-blues vonalat nem kerülheted el hogy később kialakuljon a stílusod.

Sok sikert kívánok hozzá!

2019. jan. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!