Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés

Babits Mihaly nekrofil volt?

Most olvastam a "Hegesó" címü versét és azt érzem látens nekrofil volt. Ebben a versében próbálta burkoltan a világ tudtára adni. Ugye ez a Hege egy hulla volt és írja hogy vonzzó meg minden. Most irok elemzést. Segítsetek!

Keress kérdéseket hasonló témákban: szex, kapcsolat, Hegesó, love a síron túl, fura költő, hauaáruló, Nekrofil

jan. 17. 15:47  Privát üzenet  

A válaszok
Sokat gondolkodtam, hogy mit írjak, de mindig csak arra jutottam, hogy te egy idióta vagy.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 17. 15:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem vagyok idiota csak érdekel, van hogy egy vers többet jelent momt a felszín. De tudom ezt te nem érted, ennek a versnek van egy mélyebb síkja, én érzem. Csak még nem értettem meg. De rájövök, te meg nem... Viszlát (csak értelmes váladzokat várok)

# 2/6Időpont jan. 17. 16:35 Privát üzenet
Hégészó halotti sztéléje pontosan ezt a jelentet ábrázolja, Baibts ezt írta le szonettben. Arra utal a "Lábhegytől arcig márványszinű" sor is. A gyönyörűségét pedig a dombormű ábrázolása miatt emelhette ki, de azt csak ő tudja pontosan mit miért ír.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 17. 16:45 Privát üzenet
mirőlszól nevű felhasználó válasza:

Szerintem nem igazán fog bejönni ez a terv, de azért tetszik a bulvárcímszalagos figyelemfelkeltés. Majd valaki pénzért privátban biztos segít neked, pedig ha rákeresnél menne. Itt van ez mondjuk [link]

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jan. 17. 17:14 Privát üzenet
Ha fingasz egyet azt is érzed de attól még nem biztos, hogy másnak is megnyeri a tetszését.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 17. 18:01 Privát üzenet

Nem a hullához írt verset, hanem a dombormű ábrázolás ihlette meg. (A nő 2000 éve halott, nincs is hullája már, rég por.)

Szövegértés nélkül ne elemezz verset.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 17. 18:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ti megfigyeltétek már, hogy milyen jellegű képekre jön több "like"? (pl. Instagramon)
Csokonai Vitéz Mihály, Ady Endre gimnázium vagy Debrecene Református gimnázium?
Ki legyen a példaképem? Károlyi Mihály vagy II. Vilmos német császár.
Ha feltehetnétek 5 kérdést Táncsics Mihálynak, mik lennének azok? És szerintetek miket válaszolna rá?
Az arany emberben Timar Mihaly szemelyisege romantikus, vagy realista?
Elsősorban székesfehérváriakhoz szól a kérdésem! Van valami infótok erről a falfestményről?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!