Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Pontosan mi a különbség a...

Pontosan mi a különbség a tanulmányrajz és a szakmai munka között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


MKE-nél utána olvastam a felvételi követelményeknek. Valaki eltudná nekem pontosan mondani a kettő közötti különbséget? Én itt arra gondolok, hogy a tanulmányrajz minél pontosabb, kidolgozottabb kell legyen és pl. anatómia, csendélet.. A szakmai pedig lehet bármilyen "elvontabb" alkotás, bármilyen technikával? Nem tudom jól gondolom-e. :D


Mellesleg még annyi, művészetisek: ti kb. mennyi időt öltetek a portfóliótokba? Nehéz az első fordulón átjutni? Köszönöm a segítő válaszokat! Nagyon sokat jelentene nekem.



2019. jan. 18. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:
78%

A tanulmányrajz az csendélet, külső-belső tér, alakrajz, portré. A szakmai pedig illusztráció, arculatterv. Linó és rézmetszet. Digitális grafika. És ha van mangás rajzod, azt ne vidd felvétleire, mert nagyon nem szeretik, akkor se, ha nem fanart.


Anno én a portfóliómat a sulis munkáimból és az évközben rajzolt illusztrációimból állítottam össze. Az MKE-ről nem tudok nyilatkozni, ezer éve a MoMe első fordulóján jutottam át, de csak harmadszorra sikerült.

2019. jan. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!