Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen címet...

Szerintetek milyen címet adjak ennek a versnek? Illetve mennyire lett jó?

Figyelt kérdés

Furcsa.

Hagynám hogy vezess

Tudva

Te nem szeretsz.


Csak a sötétbe vezetnél,

Otthagynál és nevetnél,

Talán el is felednél.

Nem törődsz,nem törődnél.


Szemembe könnyek szöknének,

Fájna,belülről törnél meg.

Sírnék aztán hallgatnék

Kínok között meghalnék

Szépen,lassan ölnél meg

Míg az idő és a környezet

Folytonosan változna

Én csak lennék:elátkozva.


Hiányod is pont ezt tenné.

Hiába ha te szeretnél;

Ha egyszer csak úgy elmennél

Én mellőlem eltünnél,

Mint egy fecske,mint egy álom

Ami nek jön vissza jövő nyáron

Vagy mint idő:folynál szét

Akkor se lenne másképp.


Viszont itt vagy.

Szívemnek színt ad.

Akárhogy bántol,

Lelkem túl bátor.

Reményteli.

Ezért nem tudlak felejteni.



2019. jan. 24. 06:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik.


Milyen érzést vált ki belőled? Milyen az idő odakint? Milyen napszak van? A cím lehet bármi ezek közül. Lehet az a címe h Magány, Remény, Éjjel, Reggel, Gondolat, bármi.

2019. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik. A lényeget próbálom kiragadni belőle, tehát a múzsa VAN! Lehetne ezért az a címe is, hogy "Itt vagy". Mert ez a lényeg végül. Viszont a versben van félelem is az elvesztéstől, ezért lehetne az is a címe, hogy "Félelem". Lehetne a legegyszerűbb megoldás is, hogy "Furcsa".

A vers egyszerűen fantasztikus, megfogott, és csak gratulálni tudok. Nem szokásom, de elolvastam háromszor is. Lehetne esetleg még a cím "Merengés", de azt hiszem ilyen már van.

2019. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a cím ötleteket (és a dicséretet is 😅) Az eddig írt verseim közül,talán ez az egyik kedvencem...
2019. jan. 24. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én csak lennék elátkozva sorban az én és a csak szót megcserélném,hangzásvilága szebb lenne. Énmellőlem szerintem összetett szó. A vagy mint idő sorban az idő elé tennék egy névelőt. A Szívemnek szint ad sorban a szívemnek elé tennék egy ez szócskát. a reményteli elé pedig egy és szócskát tennék,s máris tökéletes a vers. amúgy egész jó lett,ezeket a tanácsokat csak azért adtam,hogy a hangzásvilágot jobbá tudd tenni.
2019. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nekem nincs ötletem a verseim címéhez (általában van) akkor vagy az első vagy az utolsó sort adnám címnek.

Szerintem a "Furcsa" nem lenne rossz, de így végigolvasás után a "Nem tudlak felejteni" jobban passzolna.

2020. ápr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Összerímelő sorvégi szavakra figyelj abból lehetne kicsit kevesebb ismétlődő,a többi jó
2020. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem tetszik. Esetleg lehetne Csalódás vagy Elveszve a címe. De igazából bármi, amit te jónak érzel.
2021. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan Rúzsa Magdis feeling:ha ismered az egyszer című dalt....
2021. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!