Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ajánlanátok regényt?

Ajánlanátok regényt?

Figyelt kérdés

Olvastam pl az 1984-et, a Lord of the Flies-t, Animal Farm-ot, One Flew Over the Cuckoo's Nest-et, egy kis Edgar Allan Poe-t, Sherlcok-ot, The Old Man and the Sea-t, ezek nekem mind bejöttek. Elsősorban valami filozofikus regényt keresek, angol nyelvűt, de bármit írhattok ami nektek tetszett.

Előre is köszi!



2019. jan. 30. 20:29
 1/6 anonim válasza:

Sir Arthur Conan Doyle: A sátán kutyája


Meglehet kapni angolul is, illetve egyik oldalon angol másik oldalon magyar nyelven. Szuper jó könyv!

2019. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Monsignor Quixote by Graham Greene

The Young Lions by Irwin Shaw

Slaughterhouse-Five by Kurt Vonnegut

Sophie's Choice by William Styron


Ifjúkorom két legnagyobb hatású filozófikus regénye Thomas Mann Varázshegye és Dosztojevszkij Karamazov testvérekje volt, ezek is biztos megvannak angolul.

2019. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak próbálkozz az írók egyéb műveivel :)


Ha angol/amerikai prózáról van szó, szerettem Hawthorne-t, Melville-t, Londont, Fitzgeraldot, Goldingot, csak hogy a nagy klasszikusokat soroljam.


De inkább nyiss a kortárs világirodalom felé, olvass brazil, egyiptomi, kínai, nigériai regényeket is :)

2019. jan. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

1# A Sátán kutyáját már olvastam, élveztem, de azért köszi.

2# Köszi a sok ajánlást, az orosz irodalomtól valahogy tartózkodtam, valószínűleg a hülye irodalomórák miatt.

3# Neked is köszi a választ! A kortárs irodalomból eddig csak a Harry Pottert olvastam xD De ha tudsz valamit ajánlani lehet hogy megpróbálkozom vele.

2019. jan. 31. 08:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Én irigyellek, ha Dosztojevszkijt tanultatok irodalomórán. Bár ha elvették tőle a kedved, akkor mégsem :)

Mi anno csak Gorkijt meg Katajevet tanultunk :(

2019. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk nem annyira filozofikus, de a Mester es Margarita volt az iskolai "kotelezok" kozott a messze legjobb. Az volt az egyetlen, amit kesobb ujraolvastam.


Ha ismered a Gyuruk urat (a film is eleg), akkor a Last Ringbearer is tetszeni fog. Egy orosz kutato, Kirill Yuryevich Eskov irta, de eleg jo az angol forditasa (en azt olvastam).


Ezen kivul a kedvenc irom a nemreg elhunyt Terry Pratchett, foleg vicces fantasy regenyeket irt, de majdnem minden muve mogott van egy gondolkodtato, filozofikus hatter is.

2019. febr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!