Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van esélyem így művésznek...

Van esélyem így művésznek lenni, vagy esélytelen lesz célközönséget találnom?

Figyelt kérdés

Egy ideje művészeti egyetemre akarok továbbmenni, a kedvenc művészem, mondhatni példaképem Edvard Munch, de Van Gogh, Dalí, Monet és Mednyánszky festményeit is nagyon kedvelem. Általában sötét témában festek, bár sokszor világosabb, azonban mindig szürkés, fakó színekkel, zavaros és alaktalan, az absztrakt és szürrealista stíluskeverékkel, főleg festékkel.

Kedvenc íróm Dosztojevszkij, az eddigi filmek közül pedig a Sodoma 120 napja (ha ez számit is bármit).


A gondok főleg a személyiségemmel van, próbálok röviden fogalmazni.


Rengeteg parafíliám van, amik eddig nem fajultak tettegességik. Vonzódom például a halottakhoz és a gyermekekhez, valamint szadizmusra is erős hajlammal rendelkezek. Folyamatos öngyilkossági gondolatok gyötörnek (hat éves korom óta), valamint a fent említett parafíliák is kísértenek (egyes filmeknél vagy reklámoknál inkább elhagyom a helyiséget, ha nem tudom kizárni a gondolatokat. Drasztikus hangulatingadozásaim vannak, valamint paranoiám (ha elsétálok egy kisutcában parkoló autó mellett, kisebb pánik tör rám, és akaratlanul is elképzelem, ahogy valaki beránt az autóba. Hallucinálni is szoktam, bár szerencsére nem sokszor. Ha álmodok, azok szinte mindig rémálmok nemi erőszakról és gyilkosságról valamit pedofíliáról (hol én teszem meg, hol velem történnek ezek), valamint alvászzavarral is küzdök, átlagosan 3-5 órákat szoktam aludni egy nap. Könnyen dühös leszek, azonban ez percek alatt elmúlik, viszont szerintem (bár ebben vagyok a legkevésbé biztos) tudnék embert is ölni. Sok dologgal szemben érzéketlen vagyok.


Azonban ezekről senki sem tud (egy barátomon kívűl). A tanáraim általában a kreatív, intelligens, jó képességű, átlagtól eltérő gondolkodású jelzővel illetnek.


Nem magamat akarom ezzel különlegesnek beállítani, szívesebben lennék normális, hisz ezek a folyamatos gondolatok néha már az őrületbe kergetnek (ezért is akarok annyiszor öngyilkos lenni), viszont mindenképp ki akarom hozni magamból a legjobbat. Van így esélyem a művészi pályán?



Ui: nő vagyok, ha ez számítana.



2019. febr. 24. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
*rendelkezeM
2019. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Tudtommal mindkét írásmód helyes, bár igaz? amit te írtál szebb megfogalmazás.


Az esetleges elírásokért elnézést kérek, de egy jó ideje nem aludtam, figyelmetlen lehetem (ráadásul ezek az okos eszközök soha nem voltak az erősségeim).

2019. febr. 24. 21:44
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Meglepődnél ha tudnád mennyi embert érdekel az ilyen témájú művészet, szóval a probléma biztos nem a célközönség megtalálása lesz. Az emberekbe alapból bele van kódolva, hogy valami minél morbidabb annál jobban vonzza őket.


Viszont nagy igazság az, hogy a művészeknek csak az 1%-a elég jó ahhoz, hogy elismerjék és ennek az 1%-nak csak az 1%-át fogják ténylegesen elismerni. Az összes többi sz.ar munkán élve "meg nem értett zseniként" fog meghalni. Úgyhogy sok szerencsét (feltéve ha egyáltalán benne vagy a tehetséges 1%-ban...mutathatnál nekünk néhány képet, könnyebb lenne pontos jövő jóslatot adni ha látom hogy mit tudsz).

2019. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

*bár igaz

*figyelmetlen lehetek

2019. febr. 24. 21:45
 5/19 A kérdező kommentje:

Szívesen mutatnék képeket, de sajnos nincs rá lehetőségem. Ha bárki rátalál erre a kérdésre és rájön, hogy én írtam (bár lehet ígyis túl sokat mondtam), nem lesz jó vége a dolognak.


Mindenesetre köszönöm a felajánlott segítséget.

2019. febr. 24. 21:48
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Mégis ki a f találna rá és miért bánná? Ki vagy te Dali?

Hacsak nem lopod a képeket akkor nyugodtan feldobhatod instagramra/pinterestre/deviantartra és mutasd meg a világnak. Talán még meg is kapod azt a visszajelzést másoktól ami bizonyitja, hogy igenis vannak akiknek tetszene a művészeted.

2019. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sok ismerősöm olvasgat errefelé. Nagynehezen összeszedtem az életem (vagyis egész sok emberrel vagyok jóba), nincs sok kedvem elveszíteni mindenkit.

De lehet, hogy csak én aggódok túlságosan.

Mindenesetre ha megtalálnák itt a képeimet és a fent leírt dolgaimat megtudnák, a minimum az lenne, hogy kidobnának az utcára.

2019. febr. 24. 21:58
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
Akkor küld priviben ^^
2019. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
A mentális gondjaid hogy jönnek a művészi pályához? Tessék segítséget kérni mielőtt odajutsz hogy bántasz valakit..
2019. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó válaszoló jól írta. Semmi köze nincs a leírtaknak ahhoz amit szeretnél. Az hogy milyen mentális gondjaid vannak a magánügyed. Emiatt semmivel sem leszel jobb vagy rosszabb, mint bárki más ezen a területen.


Bocs ha nem jól értettem javíts ki nyugodtan, de... Mentális gondjaid vannak. Hobbiból festegetsz. Egyetemre még nem is felvételiztél, de már azon gondolkozol hogy lesz-e közönséged ha elvégezted? A munkáid pedig nem mutatod meg, mert mi van ha "lebuksz"? Nem tudom eldönteni hogy ez a kérdés trollkodás vagy komoly...

2019. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!