Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van tehetségem a...

Szerintetek van tehetségem a versíráshoz?

Figyelt kérdés

Régóta írogatok és szeretném a véleményeteket kikérni. Jó, nem jó? Milyen érzést vált ki belőletek ha egyáltalán kivált és úgy összességében mit gondoltok róla?


Kék árnyék


Néma kék árnyékom alattam mosolyog,

Keserű nyelvemről a hallgatás lecsorog.

Nincsen itt semmi a világnak peremén,

Bezártak az elmémbe Önmagam és Én.


Ólomkövek szikráznak a Hold fátyola mögött,

A Szél most az Éjszakával barátságot kötött.

Talán vérszerződést amit majd holnapra,

Moslékként önt ki a Nappal a tópartra.


Nem ír a toll, és már elfáradtam karcolni

A karomba a szót és folyton harcolni,

Millió démonnal, kik a húsomból esznek.

Elfáradam, az sem számít hogyha vesztek.



2019. márc. 20. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó lett, de látszik, hogy a végére valóban elfáradtál. Az első két versszak valóban olyan mint egy vers, a harmadik kicsit kiesik a ritmusból. Ettől eltekintve nagyon jó lett, szerintem átjött amit üzenni akartál vele. Aztán hogy ez mennyire valódi nem tudom, mert nem ismerlek.
2019. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon tetszik! Végre egy vers hangulatú vers, nem az a sok nagymonológ, amiket ki szoktak írni ide a "költők".
2019. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel értek egyet, de szerintem amúgy van tehetséged ehhez. Így tovább!
2019. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Van tehetséged.

Gyönyörűen fejezted ki a gondolataidat, vagy inkább érzelmeidet; ehhez is tehetség kell!

Maga a vers, mint vers megállja a helyét, itt-ott kicsit suta, tartalmaz pár kínrímet, de hát a kínrím is rím, őt is szeretjük, de csak akkor, ha nincsenek túl sokan, mert akkor egy kicsit irritante.:-)

Ezen kívül még - mint ahogyan azt az előttem szólók is említették - a szimmetriájára, és a ritmusára is figyelj, ha elkezdtél írni egyféleképpen, azt az irányt kövesd végig. El lehet hagyni például néhány névelőt; vagy "s" helyett "és"-t írni, vagy éppen fordítva; s számtalan trükkel tudod még egyenlő szótagszámúvá tenni a sorokat - amiknek szavai e versed esetében annyira elvarázsoltak, hogy első olvasásra nem is tudtam másra, ilyen részletekre figyelni, mint amiket most írok le Neked; csakis A Versre.


A gondolatokat, főleg az ilyen értékes gondolatokat, mint a tieid, le kell írni. Úgy, ahogy vannak.

De ahhoz, hogy ezeket beletedd egy versbe, át kell alakítani, csiszolni, hogy az tökéletesen beleilleszkedjen a kompozícióba.


Remélem, tudtam segíteni az észrevételeimmel, és ha kell még valami (mármint ezzel, vagy unblock irodalommal kapcsolatban), csak írj. Már... a szó hagyományos értelmében.:))


Gyönyörű lett a versed! Csiszolatlan gyémánt.:)

2019. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek az építő kritikákat és dícséreteket. Nagyon hasznosak voltak :)
2019. márc. 22. 07:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Három dolog:

1. Nagyon szépen fejezed ki, amit ki kell, ez az alapja egy jó költőnek.

2. Én a te helyedben egy-két kortárs költőnek/ írónak küldeném el a szövegeimet, mert ők értenek igazán hozzá, én is ezt tettem régebben.

3. Azt előre meg tudom jósolni, hogy abba bele fognak kötni, vagy meg fogják említeni, hogy a versforma már elavult. Ebben a formában már nem nagyon szoktak írni, inkább új oldalakat keresgélnek a kortárs költők. Velem is ez volt a probléma, meg az emberek 99%val amikor elkezdenek írni, mert amikor az ember a "vers"re gondol, azonnal egy ilyen tipikus versszakokra bontott megszokott régiesebb forma jut eszébe. De ezt ma már sem a kiadók, sem az olvasók nem eszik annyira. (de mindig vannak kivételek!)


Összeségében szép vers, sok sikert a továbbiakban :)

2019. márc. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, szerintem értesz hozzá. Jók a megszemélyesítéseid.
2019. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A rímeid is jók, és a képek is nagyon szépek, amiket használsz. Neked a poet.hu-n a helyed.
2019. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a holnapra után szerintem nem kell vessző. egyébként egész jó
2019. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hát azért ne akard megváltani vele a világot, kicsit tini depi hangulata van.

Nekem nem jött be bocsi.

2020. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!