Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ez metafora? (rövid kérdés,...

Ez metafora? (rövid kérdés, hosszabb magyarázat)

Figyelt kérdés
Ha azt mondom, h "Amint felébredtem sprinteltem a csaphoz, olyan szomjas voltam". A metafora ket fogalom, tulajdonság tartalmi-hangulati azonosításán alapuló szókép. Végülis, itt azonositom a gyorsabb lépteimet egy valóban gyors rohanassal. Vagy inkább metonimia, mert azt használom a siettem helyett pld? És a ki viszi át fogában tartva a szerelmet a túlsó partra, abban mi pontosan a metafora? Az, h egy egy kutyával vagy hasonló állattal azonosítja az embert, aki lelkiekben viszi át a szerelmet? Tehat h magat azt, h atvinni, ezt az amúgy megfoghatatlan dolgot, hangulatilag hasonló, mint amikor megragad egy állat valamit, mondjuk a kicsinyét és átviszi? A túlsó part az micsoda? Mert az is egy elképzelt dolog, nincs semmi túlsó part, csak így fejezi ki, h át kell menteni. Köszi!

2019. ápr. 12. 12:25
 1/3 A kérdező kommentje:
A túlsó part nem költői kép? Ja, és hogyha az én mondatom metafora, akkor honnan tudja azt a kívülálló? Gondolhatja, h túlzok, de lehet tényleg 25el rohantam, pld egy kívülálló nem tudhatja mekkora a házam, h tudok e benne így rohanni. Vagy ez csak simán (költői) túlzás és ezeket nem lehet ráaggatni?
2019. ápr. 12. 12:29
 2/3 anonim ***** válasza:

"Amint felébredtem sprinteltem a csaphoz, olyan szomjas voltam"

Nem metafora, nincs helyettesítés, azonosítás.

" S ki viszi át fogában tartva a szerelmet a túlsó partra!" - metafora

szerelem ~ rózsaszál, folyó ~ az élet nehézségei, amik elsodornak

2019. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem ez a kerdeskör még mindig nem túl egzakt. A Tiszai csöndben is van a halot fon az est a nagy barna pók sor, valaki írta, h megszemelyesites, ami tok realis, mert az estet egy elo allattal szemelyisiti meg, felruhazza az ő cselekedeteivel. Közbe meg tobb helyen olvasni h ez metafora, kettős metafora. Qz en mondatomba azonositom azt, h azonnal a csap felé vettem az irányt azzal, h valaki a 100 méteres síkfutáson vesz részt. A nagy László versnel is akkor az pont nincs amelyekre en gondoltam? :D nekem hirtelen a folyó eszembe se jutott, h az-az élet nehézségei, nekem csak egy akadály, mindegy is mi, amin át kell az értékeket, ezt fejezi ki úgy, h szerelem. Az micsoda h rózsaszal, az h jön ide? :)
2019. ápr. 13. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!