Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kell elkepzelni?...

Hogyan kell elkepzelni? Hogyan vehetik meg a munkáim?

Figyelt kérdés
Sziasztok feltelezuk kiállításnak valakinek a rajzad akkor ott a kiállításon meg is vásárolhatja valaki? Miért jók a kiállítások?

2019. ápr. 13. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem csak olyan tapasztalom van, hogy pályázatra küldtem be egy fotóm, és végül győztes lett, ki is állították.


Viszont a pályázatban azt már nem olvastam el, hogyha bekuldod a képed, akkor azzal lemondasz róla, onnantól kezdve az a pályázatot hirdető tulajdona lesz.


Nem válaszoltam pontosan a kérdésedre, de leírtam az esetem, hátha valakinek segítek ezzel.


Ez a pályázathirdetőnek nagyon megérte, mert több száz, akár ezer képet kapott, teljesen ingyen.


(ha egy újság megveszi a képed, akár 5-10 ezer forintot is kaphatsz érte (állítólag||

2019. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez elég összetett dolog. Vannak külön olyan galériák amik a kiállított képek vagy installációk vagy akármilyen művészeti produktum eladásával is foglalkoznak a kiállításnak való hely kínáláson túl. Egyébként ritka, hogy egy bármilyen galériában Magyarországon elkeljenek főleg feltörekvő kortárs művészek munkái, de semmi sincs kizárva. Ebben az esetben ugye a galéria nem kap részesedést. Előbbinél viszont igen, mikor a kiállítás célja szánt szándékkal a képek eladásra bocsátása.

A kiállítás miért jó? Egyrészt, mint nűvészettel foglalkozó egyén, elégedettséggel tölt el egy kiállítótérben látni a munkáidat, másrészt pedig bármilyen gondolatiság, vagy érzelmi indíttatás, ami alkotásra késztet kap egy gyüjtőhelyet. Mikor sokáig bogozol egy érzelmet, gondolatot lehet ez egyfajta lezárása, hogy aztán új gondolatoknak adj helyet és egyben lásd mindazt, amit te közvetíteni akartál a befogadó felé, vagy csak amit éreztél, gondoltál az alkotó folyamat alatt.

2019. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!