Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Melyik művészeti ágazatokban...

Melyik művészeti ágazatokban lehet jól elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mik azok az "irányok" ahol jól el lehet helyezkedni/ jól lehet keresni. (Nem érdekel a művészet olyan szinten, nem erre megyek tovább, úgyhogy nem eladom a lelkem, mielőtt valaki erre akarna kilyukadni). Nyilván ha valaki képgrafikára megy, nem fog annyit keresni, s nem annyira jó. Ilyen az intermédia is. De egy tervezőgrafikus már talán. Mik azok a művészeti ágazatok, amik "jók" megélhetési szempontból? Pl azt olvastam, hogy az ilyen weboldal designer-es emberekre nagyon szükség van, stb

2019. máj. 2. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Sz@rkavargó művészeknek: politikusoknak.
2019. máj. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Viccet félre : grafikus interface design jól fizet, de ahhoz inkább kell felhasználói szempontokat nézni, mint művészeti értéket.


Reklám grafika, nyomda, fotózás (riporter, model, természet), ezek közepes fizetésűek.


A restaurátor fizuja gyenge, de sok maszek munkát vállalhat, amiből leginkább az adóból leírható dolgok miatt lesz pénze, nem a munkájából.

2019. máj. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Érdekes, én a magam buta agyával azt gondoltam, hogy Bach, Mozart, Bartók nem azért lett zeneszerző, Rembrandt, Cézanne, Seurat nem azért lett festő, Kafka, Dosztojevszkij, Hermann Hesse nem azért lett író, Salamon Béla, Kabos Gyula, Hofi Géza nem azért lett kabarészinész, Miklóssa Erika, Pavarotti, Székely Mihály nem azért lett operaénekes mert ezt vélték a legjövedelmezőbbnek, hanem mert egyszerűen ehhez volt tehetségük! A többi meg nem számít!
2019. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, őszintén gratulálok, hogy tudtad "értelmezni", amit írtam. :)
2019. máj. 5. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Az alkotás, művészeti ágak még csak egy dolog.

Tudni kell: Sokan kerülnek ki a művészeti sulikból, intézményekből, de kevesen tudják "eladni magukat".


A legtöbben mivel nem igen tudják mit, hogyan, merre..stb inkább beállnak olyan munkakörökre, aminek köze nincs ahhoz, amiből letette a papírt.

Utánuk vannak, akik szakmán belül munkába állnak valakik keze alatt.

Az addig rendben is van "valahol el kell kezdeni, de sokan megrekednek.


Egyre kevesebb az olyan művész lélek, aki nyeregben marad s vágtat előre 😞


Pedig nem is egy tehetséggel találkoztam s csak annyit kérdeztem:

"mi a fenét keresel te itt?"


Pl 2018 nyarán a parton az egyik büfében kiszolgáláskor az egyik alkalmazott zsebéből kilógott pár eszköz, amikre felfigyeltem.

Elkezdtem érdeklődni, meg is lepődtem.


A web-designer-eket persze keresik, egyre nagyobb az igény az internetes elérhetőségekre, cégek/magánszemélyek bemutatása és ami a legfontosabb: Világszerte hozzáférés - ennek nagy előnyei vannak.


Grafikus, lakberendező, fotós (ezekből persze több ág is van), de vannak olyan szakmák is amikkel lehet érvényesülni, mint alkotó csak más formában kell tálalni a köznépnek.

Pl asztalos - kedves ismerősömbe hazautazáskor botlottam bele. Beültünk kávézóba s elbeszélgettünk.

Nem mentek jól a dolgok felé s elmerültünk a részletekbe.

Megkérdeztem "mi lenne, ha elrugaszkodnál a sablonos szakmabeli formáktól?"

Kivettem egy A3-as lapot s tele vázoltam ötletekkel, kijelölte melyeknek a kivitelezéséhez vannak jelenleg eszközei - majd pár minket kukucskáló emberek véleményét kikértem.

A több pontot kapó top 5 "termék" vázlatára javasoltam, készítse el.

Meglettek, a tulajnak (volt suli társam apja)is tetszett 2 vázlat - így lehetett alkudozni, még ha az elején kedves ismerősöm veszteségnek érezte: A tulaj megkapta a 2 kész munkát, cserébe mind az 5 munkáról készült képet kirakta a weboldalukra egy kedves kis szöveggel.


Az első pár vevők közt voltak "ismerős arcok" a vázlat napjáról 😊


Azóta halad felfele kedves "kolléga", ki viszonozva segítget kisebb dolgokban nekem is, oda-vissza működünk.


Sok szakma önmagában is szép, de ha valaki keze alatt kibontakozik lenyűgözővé változik.


Vannak ágak amikkel értelmes helyen vagy pl vállalkozóként alapból is jól lehet keresni.

Valamikre alapból nő az igény s több szakmabrli kell hozzá.


S van az a pont, ahol az emberek számára újdonság - nem a megszokott.


Végül pedig az úgynevezett piaci rések.


Azalkotásban nem kell eladnod a lelked - szimplán élvezd s úgyis elválik mi lesz: Marad hobbinak vagy kiteljesedsz benne.


Érdekelne, hogy téged miért érdekel a kérdés. 😊


Esetleg hobbiból plusz bevétel?


Nem egy embert ismerek, akik fő állásuk mellett élnek a hobbijuknak s nem keveset keres vele.

2019. máj. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem művészet, inkább iparág a grafikus tervező vagy webdesigner. Esetleg karakterdesigner egy videójáték-tervező cégnél.
2019. jún. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!