Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Dombormintás könyvborítót...

Dombormintás könyvborítót hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés

Nem egyszerűt akarok, komplexxebb apró részletekkel szeretném elkészíteni.

Azon gondolkozom hogy van gyúrmám ha én abba elkészítem a lenyomatot és azt tölteném ki nedves tapétaragasztós szalvétával, akkor ki tudném e venni a mintából és olyan lenne e amilyenre én gondolom hogy lenne?

A másik a gipsz faragás ugyanígy szalvétával.

Minden megoldásra nyitott vagyok mert még nem csináltam ilyent.

Válaszokat előre is köszönöm.



2019. máj. 23. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A dombor nyomás egy nyomdaipari technológia. Otthon nem tudom le lehet e utánozni. 1 példány esetén rendkívűl költséges eljárás, hiszen az ellen darabot ugyanúgy le kell gyártatni, mint a 100.000 példányszámnál. Interneten biztos van találat otthoni variációra. Egyébként ha valamiből el tudod készíteni a lenyomatot, akkor kend vagy fújd be vékonyan szilikonnal. Nem a fürdőszobai szilikon tömítőre gondolok, hanem szilikon zsír vagy szilikon spray. A szilikon a legjobb formaleválasztó, nem tapad semmi hozzá.
2019. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hungarocellbe forrasztópálkával megrajzoltam a mintát, szírral kikentem beleöntöttem a gipszet, majd szalvéta és tapétaragasztóval papírmasét csinálok és bevonom valamivel hőlégfúvó segítségével. Még nincs kész de már elhiszem hogy elkészül.
2019. máj. 24. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!