Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Írtam egy verset, kritikát...

Írtam egy verset, kritikát szeretnék! Vaslaki írna egyet?

Figyelt kérdés
Kék ég------------------------------------------------------------------------------------------------- Gyönyörű az ég, --------------------------------------- kavargó kékség. ------------------------------------- Lágyan a szellő, -----------------------------------mint szép szerető, ------------------------------- hozzám simul. ------------------------------------------------------------------------------------------Fehérrel a kék ----------------------------------------ölelkezik épp. -------------------------------------Felhő félve néz, ----------------------------------enyém az egész! --------------------------------- Reszket a rét. -------------------------------------------------- ----------------------------------------Boldog nap van ma, ------------------------------ beborít a fény. -----------------------------------Vígan süt le rám. --------------------------------- Mégis minden kék: -----------------------------------ég, felhő, rét. --------------------------------------------------------------------------------

2019. máj. 25. 02:53
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Őszinteséget szeretnél vagy ösztönző dicsérgetést? Az utóbbi nem kenyerem, az előbbi meg fáj. Ha nem tetszik, ne kérdezz az Interneten.


Ez egy nevetségesen rossz vers, önmaga paródiája. Majd' beszarsz, hogy költőies legyél, úgy rakod össze a szóképeket, mint debil gyerek a legót, akkor is, ha közötte van a hörcsög feje, nem baj, kattan úgy is. Ütem sehol, béna kecskerímek. Kék az ég? Ja, ez minden? Leírtad a világ legelemibb alapvetését, amit konkrétan akkor szoktak kimondani, ha arra céloznak, hogy valami tökéletesen nyilvánvaló.

2019. máj. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értek a verseléshez, de nem rossz
2019. máj. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Az első öt sor nem rossz, sőt.

Azzal lehetne kezdeni valamit. Aztán a folytatás kicsit mintha felesleges is lenne, mert már leirtal mindent az első sorokban. De ne csüggedj, vannak versek, iszonyat sok, amik híresek, és csak pl három sorból állnak. Ha ezt is lefaragod arra az öt sorra, jobb lesz.

2019. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első kommenten besírtam :D Nyers, de nagyvonalakban egyetértek vele: gyermeteg, a témaválasztás nem valami eredeti, van az a két sor, ami mindenhonnan kilóg ("boldog nap van ma" és "vígan süt le rám"), ami zavaró. Szóval nincs szépen eldolgozva, a vége mismásolt. Az eleje a téma ellenére nem rossz, gördülnek a sorok, de utána ez megtörik, nem tartott ki az ötlet és az ihlet.

Kezdésnek nem rossz.

2019. máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem kezdésnek egyáltalán nem rossz :)
2019. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amugy mar nem azert de ha Petofi irta volna mindenki aradozna rola hogy huu milyen sokat mondo vajon miket erezhetett a kolto, igy meg mindenki lefikazza. Szemely szerint nekem nem tetszik de nincs vele baj, sot csak igy tovabb!
2019. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Petőfit se bírom.
2019. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!