Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az normális, hogy nem tudom...

Az normális, hogy nem tudom fejből a saját verseimet?

Figyelt kérdés
Csütörtökön indulok egy olyan versenyen, ahol saját verseket kell előadni. Már kiválasztottam, mit mondok el. Érdekes, hogy saját versem, de mégis tanulni kell. Pedig logikus lenne, hogy ha az én agyamban keletkezett, akkor legyen ott valami nyoma, de mégsincs semmi. Talán úgy működik ez, hogy ami már kikerült az agyamból a külvilágba, az már távozott, nincs ott. De kíváncsi lennék, hogy vajon a nagy költők mennyire tudják fejből a saját verseiket... (Nem sorolom magam közéjük, de érdekelne, hogy másoknál is úgy működik-e ez, mint nálam.)

2019. jún. 8. 22:36
 1/10 Tegan17 válasza:
98%
Nem tudom, a nagy költőkkel mi a helyzet, de szerintem teljesen normális ha elfelejted a verseidet.
2019. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is normális. Egy dalnak a szövegét azért jegyezzük meg könnyebben, mert van ritmusa. Ha a te versed nem olyan ritmusos, vagy a rímek sem a megszokottak, akkor nyilván nehezebb megjegyezni. Ha írsz egy fogalmatást, azt sem jegyzed meg szóról szóra.
2019. jún. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Az énekesek is elszoktak felejteni dalrészleteket, pedig jobb esetben jelentősen részt vettek a megírásában és előadták már pár százszor. Semmi gond veled ;)
2019. jún. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

ezzel én is így vagyok - néha rácsodálkozom egy-egy régi versemre, írásomra, ezt én írtam? :) Az ihlet nagyobb az embernél (a hétköznapi tudatállapotnál).

"az én agyamban keletkezett, akkor legyen ott valami nyoma""- ez nem így van, az agy eszköz, a verset nem az agy írja, "én" írom. Nyoma sincs, nincs ott egy fiók, amibe beleteszed. Ha leesik a tudatállapot egy hétköznapi szintre, akkor ez lesz. Újra kell teremteni - ez egyébként mindenre érvényes, csak olyan gyorsan tesszük, hogy nem vesszük észre.

"A kezdő sort soha nem én

írom, aztán a többire

is csak engedélyt adok." (Krusovszky Dénes)

2019. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki könyvet ír, az se tudja az egészet fejből.
2019. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Frady Endre ***** válasza:
100%
Én rengeteg verset írtam, de csak a töredékét tudom fejből. Valójában csak a két- és négysorosaimat tudom valamennyire felidézni. A hosszabbak közül csak azokat, amelyek valaki megzenésített, mert dalként sokkal könnyebb megjegyezni őket. :)
2019. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Régen tudtam fejből a verseimet. A mostaniak viszont, amiket írok, kimennek a fejemből, egyrészt, mert hosszúak, másrészt, mert már nem vagyok mai kislány.
2019. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

imádom a gyönyörű költész lányokat!

nem összekeverendő a (tejcsárdásokkkal)!

2020. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

de amúgy nem jegyzem,meg-tán ha előadnád?!?

általános iskolai vermondásaimra emlékszem néhány versre is onnan.

2020. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne Te tudd-tudják Mások ...esetleg a te szádból hallva;)
2020. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!