Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van itt olyan aki tanult...

Van itt olyan aki tanult orgonán játszani?

Figyelt kérdés

Mik a követelmények?

Hol lehet megtanulni?

Mennyire nehéz?

Hogyan kezdjem el a tanulást?

És mennyire drága?

Elöre is köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 16. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Zeneiskolában lehet, csak felnőttként többe kerül, mint gyerekként, iskola mellett.

Biztos kottaolvasás és zongoratudás az alap. Nehéznek a manuál és pedáljáték összehozása elég nehéz. Vannak még az olyan finomságok, mint a megfelelő lábtartás elsajátítása, stb.

Biztos konzis szintű zongoratudásra alapozva is legalább 2-3 év, mire elmondhatod, hogy már tudsz valamennyire orgonálni.

Gyakorlási lehetőség nélkül nem érdemes belevágni.

Megfontolandó a magántanárhoz járás is, drágább, de talán hatékonyabb.

2019. júl. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lefeljtettem a tandíjakat:

Ha már dolgozó ember vagy, a legalját nézd:

[link]

Egy magántanár alkalmanként legalább 3-5000 Ft.


Ha komolyan gondolod, megéri beszerezni otthonra valami digitális hangszert, két manuál+pedálos használtan már akár párszázezerből megúszható.

2019. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát!

Ön tanult orgonázni vagy profi szinten űzte?

2019. júl. 19. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Tegeződjünk már, ha lehetséges. Az internetes fórumokban így szokás, a tiszteletet így is meg lehet adni.


Gyerekkoromban zongoráztam 8 évet, tanultam szolfézst, összhangzattant. Biztos kottaolvasásom, és meglehetősen jó hallásom volt. Egy-másfélévtizeddel később kívántam meg, hogy de jó lenne orgonálni. Előtte is rendszeresen járogattam orgonakoncertekre, ismertem pár orgonaművészt, olykor lapozhattam a koncerteken.

És egyszer belevágtam, fél év után feladtam, munka mellett nem maradt elég energia és idő a gyakorlásra, nem nagyon tudtam haladni az anyagban. Megegyeztünk a tanárral, hogy ami nem megy, azt ne erőltessük. Nem a tanáron múlt, ma már a Zeneakadémián tanít. Kezdőként egy zeneakadémistát is segíthetsz anyagilag, cserébe olcsóbb lesz mint egy rendes tanár, és pár évig ő is tud neked egy csomó dolgot tanítani.

2019. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha még aktuális, bár nem hiszem, én is orgonista vagyok egy konziban. Azért egy 8 évig jó lenne zongorát tanulni zeneiskolában, versenyszerűen, majd a konziba felvételizni orgona szakra. Ez a legjobb módja, ha szeretnél minél jobb orgonista lenni.
2020. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!