Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi alapján büszke valaki a...

Mi alapján büszke valaki a nemzetiségére ill. a honfitársai eredményeire?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sosem fért a fejembe hogy hogyan lehet valaki büszke egy genetikai véletlenre amiért az illető semmit az ég világon nem tett. Hogy lehet valaki büszke sportteljesítményekre? Hiszen nem ő érte el. Ráadásul sok sportoló nem is igazából honfitárs. Hogy lehet büszke a Nobeldíjasokra? Semmi köze hozzá!

2019. aug. 12. 23:59
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
10%
Genetikai véletlen ? A siker nem magától születik.
2019. aug. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem mert egynek érezzük magunkat. Össze kellene tartanunk, mint a barátok, ők is megdícsérik egymást. Na erted szerintem.


Egy úszó aranya után azért jó hallani a saját himnuszodat. Akkor talán egy kis ideig a központban érezzük mi is magunkat, nem csak "Hosszú Katinkát", de a magyarokat is figyeli olyankor a világ.


De szerintem érted te ezt.

2019. aug. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%

Ez az egyik "gyökere" az embereknek (amit ügyesen próbál kitépni a globalizmus egyébként) - számomra jó érzés belegondolni, hogy nem vagyok egyedül a világban, vannak sokan, akik ugyanazt a nyelvet beszélik, ismerik a közös kultúránkat (legalább is a nagyját), hisznek ugyanabban a nemzeti mítoszban (már aki).


Kedves kérdező, ha a kérdést nem trollkodásnak szántad, hanem komolyan így látod a dolgokat, akkor már egy gyökered ki is tépte a világ - aki gyökértelen, azt elviszi a szél és nem marad emlék róla.

2019. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%

#3

Az emberiség több ezer évig elvolt nacionalizmus nélkül is. Az egész viszonylag új találmány pár száz éve létezik. És ha kicsit objektíven szemléled valóban eléggé erőltetett az egész.

2019. aug. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Büszke bárki bármire lehet, még arra is, hogy semmire sem büszke.

Van - és lesz is olyan, akinek melldagasztó jó érzés, ha honfitársa kimagasló eredményt ér el, hiszen ennek alapján nem kizárható, hogy majd egyszer, valamikor ő is olyan lesz.

2019. aug. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

dubitus:

A sporteredményekért leginkább mellet dagasztó emberek tapasztalatom alapján főleg dagadt, lusta, mértéktelenül sört ivó emberek. Szerintem nyugodtan kizárható hogy valaha kimagasló eredményt érnek el.


Pont azt látom a környezetemben hogy aki tényleg el is ér valamit az életben vagy úgy él hogy nagy az esélye rá, azok között sokkal kevesebb van akik egyáltalán érdeklődnek a sporteredmények vagy egyáltalán a nemzeti öntudat, kultúra, hazafiság stb iránt.

2019. aug. 13. 08:01
 7/22 A kérdező kommentje:
#1: Genetikai véletlen az hogy melyik országba születtél. Az hogy magyar vagy vagy német vagy arab, azért te semmit nem tettél, tehát miért vagy büszke arra hogy ehhez vagy ahhoz a néphez tartozol? Miért vagy büszke arra hogy milyen sok magyar Nobel-díjas volt? (akik mellesleg majdnem mind zsidó származásúak voltak és majdnem mind külföldön élt és ott dolgozta ki azt amiért kapta)
2019. aug. 13. 08:06
 8/22 A kérdező kommentje:

#4: Ott a pont.

Ezt a nacionalizmus dolgot nem olyan nagyon rég találták ki a vezetők hogy lojalitást kovácsoljanak az alapvetően inhomogén alattvalóiktól, és bármely politikus aki nemzeti hangot üt meg valójában csak ezt akarja elérni.


Az egyetlen természetes összetartás szerintem (ami millió évekig létezett, nem csak 1-2 ezer) az a család és a kisközösség felé van.

A hazafiság egy mesterségesen létrehozott valami, amire szükség volt hogy nagyobb tömegek összefogjanak.


Viszont a mai nagyon összekötött globális világban, a multik, globális kereskedelem, globális információs társadalom világában, a tömegeknek elérhető mobilitás világában a nacionalizmus már pont hogy hátráltat és inkább egymás ellen fordít embereket ahelyett hogy összetartásra bírná őket.


Sokszázmillió ember ma már nem abban az országban született ahol a szülei, sok százmillió embernek különböző kultúrájú a két szülője.

Ilyen esetekben a nacionalizmus teljesen szétszakítja az embert.


És aki azt mondja hogy ő maga bezzeg színtiszta magyar, ha megnézi a felmenőit, nagy valószínűséggel kiderül hogy egy csepp magyar vére sincs, csak sváb, szláv meg roma (pl genetikai felmérésből kiderült hogy a "magyarok" 80%ának van roma felmenője).

Az egyik leginkább magyarkodó ember akit ismerek, egyetlen nagyszülővel se rendelkezik akinek magyar lenne a vezetékneve. Őt aztán pláne nem értem mire büszke.

2019. aug. 13. 08:23
 9/22 A kérdező kommentje:

#2:

Igen, a BARÁTOK dícsérik egymást, nemzeti hovatartozástól függetlenül.


Amúgy én az egyén eredményeit nézem és sose érdekel hogy melyik országhoz tartozik. Az egy EMBERI eredmény, nem a nemzeté, egy egyén érte el, és sok sportolót nem is érdekli melyik nemzet zászlaja alatt éri el amit elér mert az az Ő teljesítménye, magáért csinálja, nem úgy érzi hogy "a magyarok" nyertek az olimpián hanem hogy Ő nyert az olimpián. Ha a saját országa nem támogatná, de egy másik igen, a legtöbbje gondolkodás nélkül menne.


A határátkelőn olvastam sok cikket külföldön élő emberekről akiknek honvágyuk van. Szinte kivétel nélkül mindenkinek az a pár családtag és barát hiányzott, meg egy pár megszokott kaja amit kint nem lehet kapni. Ha kiköltözne vele az a kb tíz ember és megoldanák neki hogy mindig vehessen túrórudit meg lángost, szerintem azonnal meg is szűnne a honvágya a legtöbbnek. Ebből is látszik hogy a "nemzet", "haza", "ország" csak nem létező kitalációk. A létező valódi dolgok amik számítanak: család, barátok, ízek.

2019. aug. 13. 08:42
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Minek kérdezel, ha képtelen vagy más válaszát elfogadni, nem is érdekel, magyarázni jöttél.

Te tényleg ennyire hülye vagy?

2019. aug. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!