Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi alapján büszke valaki a...

Mi alapján büszke valaki a nemzetiségére ill. a honfitársai eredményeire?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sosem fért a fejembe hogy hogyan lehet valaki büszke egy genetikai véletlenre amiért az illető semmit az ég világon nem tett. Hogy lehet valaki büszke sportteljesítményekre? Hiszen nem ő érte el. Ráadásul sok sportoló nem is igazából honfitárs. Hogy lehet büszke a Nobeldíjasokra? Semmi köze hozzá!

2019. aug. 12. 23:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
A kérdésnek semmi értelme, hiszen nem válaszra vársz, hanem csak a saját okosságaid akarod itt kifejteni, de ez az oldal nem erre való, inkább blogolj.
2019. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, lehet azt fogom tenni :)
2019. aug. 13. 11:59
 13/22 A kérdező kommentje:
Amúgy pont arra voltam kíváncsi hogy van-e valami értelmes magyarázat erre azon kívül hogy "hát ezt így szoktuk" vagy "mert büszke vagyok és kész". Hogy van-e valami átgondolt kép a nacionalista emberek fejében, vagy csak csinálják mert mások is csinálják, meg "mert csak". Valami érvük amit ha megpiszkálunk, akkor is megállja a helyét. Eddig még nem találkoztam ilyennel.
2019. aug. 13. 12:02
 14/22 anonim ***** válasza:
53%
Mi alapján büszke az egyén az elért teljesítményére, ha azt a kapot genetikája és a környezeti hátásnak köszönheti?
2019. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14: szerintem se sok értelme van a büszkeségnek. Mondjuk a genetika szerintem kevésbé számít, mivel az 99.9%-ban megegyezik mindenkiével. Hacsak nem valami genetikai defektussal születik valaki, genetikailag szerintem elég jó esélyegyenlőség van.


A környezet már más tészta. Némely környezet úgy be tudja zárni egyesek gondolkodásmódját hogy 10 generáció nem elég ahhoz hogy megváltozzon.


Az egyén aki büszke az elért eredményére, ha megvizsgálja mennyi más ember segítségére volt szükség ahhoz hogy teljesítsen, máris beláthatja hogy egy kis porszem volt a saját szerepe az egészben.


Szerintem jobb ha mindenki csak örül a másik ill. a saját eredményének, de a büszkeségből semmi jó nem sül ki, mert attól többnek kezdi érezni magát (vagy nemzetét) a másiknál.

2019. aug. 13. 14:53
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Már választ adtam a kérdésedre az elején.


De igaza van másoknak te nem kérdezni jöttél hanem okoskodni.

De azért elmondom mégegyszer, egyszerűen, hogy te is megértsd.

Büszke vagyunk ha egy magyar ember(mint ahogyan mi is azok vagyunk) elér valami nagyobb eredményt, ahol a hazáját képviseli. Hogy miért? Ez kb olyan mint hogy miért élünk?

2019. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy az anya, apa is lehet büszke a gyermekére, illetve fordítva.

A nemzetiségre való büszkeséget nem értem, az ember ne az adottságaira legyen büszke.

2019. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Egyet értek a kérdezővel. Én is erőltetettnek érzem ezt a nagy nacioanlizmust. Ha megy a foci a tévében vagy bármi más, nekem ott a magyar csapat ugyanolyan idegen, mint bármelyik másik. Annak fogok szurkolni, aki a legjobban tetszik, és nem kötelességem a magyaroknak, csak azért, mert ide születtem. Max ha lenne valami rokon, aki ott focizik, akkor igen, de csak miatta. Ennyi.


A kérdező logikus, légyszi ne bántsátok már. A nacionalizmus meg nagyon sokszor tényleg rossz politikai manipuláció része, pl. amikor a kivándorlást akarják megelőzni, akkor egyesek lelkileg zsarolhatók ilyenekkkel, de na ne már :D

2019. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Első voltam. Én azt hittem arra érted, hogy egy adott sportoló csak véletlen olyan amilyen és tenni nem tett érte semmit (bocsi,félre értettem).Erre a kérdésre nehéz megfogalmazni a választ, hogy miért.Egyszerűen csak ebben növünk fel ezt látjuk hogy ez jó. De például engem a focin és a úszáson kivül nem igazán érdekel más (értsd: ha pl egy kajakozó olimpiai bajnok lesz az kb hidegen hagy).
2019. aug. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Az indexen pont most jelent meg egy nagyjából ezt a hatást elemző írás.


[link]


Végre egy értelmes fejtegetése a jelenségnek, bár a végkommentjével nem értek egyet, hiszen ez a "törzsi ösztön" tök jó hogy nem háborúkban van kiélve, de sokkal hasznosabb lenne ha a globális problémák megoldásának szolgálatába lenne állítva. Pl. a "mi" lehetne absztraktabb: az egész emberiség vagy akár még az emberiség + minden élőlény a Földön, az "ők" meg pl a klímaváltozás, járványok, éhezés, környezetszennyezés stb.

2019. aug. 18. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!