Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nektek melyik kultúra tetszik...

Nektek melyik kultúra tetszik legjobban? (természetesen a miénken kívül)

Figyelt kérdés

2019. aug. 19. 01:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
A zárójeles rész miért kellet? Nekem nem tetszik a magyar kultúra
2019. aug. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%
Szia, nekem a miénken kívül egyik sem tetszik! Hogy miért? Mert azok nem mi vagyunk
2019. aug. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Szeretem az olasz ételeket, a francia filmeket, a svéd zenét, a kínai gyógyászatot, a holland festőket, portugál borokat, a német gépészetet, az angol humort.


Magyar kulturából mi teszik egyáltalán? A másik lenézése? A túlzott cigaterra fogyasztás? Az agressziv vezetési stílus? A gyűlöletkeltő politika? A másik átverésével és gyatra minőségi munkával nyerészkedő építő ipar és szakmunkás hadsereg? A villamosra / vonatra felszálló, és másokat fel-nem-engedő önzés? A túl hajszolás munkában és a dolgozó meg nem fizetése? A végtelen variációja a káromkodásnak? A halál unalmas, értelmetlen kötelező olvasmányok? A kesergő népdalok? A homokos énekesek, akik majmolják 15 év lemaradással a Nyugat mocskát?

2019. aug. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Könyvekből is inkább angolul olvasok, kevés jó magyar irodalom van, ami frissebb, mint Arany János
2019. aug. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

A "mienk" az egyáltalán nem tetszik, szerencsére nem kötelezö eszerint élni itt sem.


Ami tetszik, az többek közt a német, ír, orosz, spanyol, valamennyire a japán, de sok olyan van, ami valószínüleg tetszene, csak még nem ismerem öket.

2019. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyik se tetszik
2019. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem őszintén szólva nem annyira tetszik a magyar kultúra, de másokkal ellentétben a vezetési stílust és hasonlókat nem szívesen venném be a kultúra alá.


A kedvenc kultúráim az alábbiak:


Olasz

Már gyerekkorom óta érdekel minden, ami Olaszországhoz köthető, három éve pedig olaszul is tanulok. Sok kedvenc művészem olasz, szerintem rengeteget köszönhetünk az itáliai művészeknek világszerte. Az ő konyhaművészetüket kedvelem a legjobban, és az olasz mentalitást is nagyon szimpatikusnak tartom. Amikor idén kint voltam, egy igazi álmom vált valóra, mindenképpen szeretnék visszatérni még. Ha eltekintünk a turistáktól, Róma maga a történelem a mai napig.



Skót

Tavaly jártam kint Skóciában először, és beleszerettem az országba. Gyönyörű tájai és várai vannak, egy életet el tudnék tölteni csak azzal, hogy ezeket járom be. Edinburgh városa mintha egy gótikus meséből lépett volna elő, míg a külső kerületeknek megvan a maguk varázsa. Nagyon belevetettem magam a skót történelembe és művészetbe, és nagyon megtetszett. A továbbtanulásomat is itt tervezem, de ha ez nem is jön össze, mindenképp ki szeretnék ide költözni.


Angol

A kedvenc művészeim (John Keats, Tolkien) jelentős része angol, így már ösztönösen vonzódom hozzájuk. Az angol nyelvet nagyon szeretem, már legalább 10 éve tanulom. Angliában rengeteg a gyönyörű táj és város. Sok embertől hallom, hogy az angolok sznobok és régimódiak, de nekem valahogy ez is tetszik (nyilván egy bizonyos szintig). Nekem bejön, hogy a mai napig fellelhetőek olyan dolgok és hagyományok, amik több száz évesek. Az angol mítoszvilágot pedig gyerekkorom óta szeretem.


Horvát

A horvát nyaralásaim során nagyon megtetszett a helyiek természete. Volt szerencsém szurkolói sátorból nézni a horvát - dán meccset, és bár nem érdekel a foci, jó volt nézni, mennyire szurkolnak, a jó értelemben. Egyszer csak odakeveredett hozzájuk egy dán család (apuka és kisfiú dán focimezben) és vidáman köszöntették őket, kaptak is egy ingyen sört (nyilván csak apuka). A történelmüket meglepően érdekesnek találom, a tengerpart és a hegyek látványa pedig számomra megunhatatlan.



Kevésbé ismerem őket, de érdekesnek tartom az oroszt, japán, indiai, finn, mexikói és hawaii-i kultúrát.


Manapság már kevésbé jelentős, akár elfeledett kultúrák közül a kedvenceim, a viking, az indián (észak-amerikai) az ókori egyiptomi és ókori görög.


Egyébként az életem egyik legfőbb értelmének az utazást, ezáltal más kultúrák megismerésének gondolom.


18/L

2019. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Skót,spanyol
2019. aug. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Engem a koreai kultúra érdekel. Most bizonyára azt gondoljátok, na még egy koreaboo, kpop fan lányka, de ez korántsincs így. Nálam minden a koreai sorozatokkal kezdődött, teljesen beszippantottak, ezért kezdtem érdeklődni az ország kultúrája, történelme, szokásai, gasztronómiája iránt, nagyon tetszik a népviseletük a hanbok, meg magát a nyelvet is nagyon érdekesnek tartom. De emellett a koreai zenék közül is sok van, amit szeretek. Persze azzal is tisztában vagyok, hogy nem olyan tökéletes Dél-Korea, mint amilyennek sokan első pillantásra hiszik, komoly társadalmi problémáik vannak, nagyon konzervatívak, aminek persze van pozitív, számomra szimpatikus oldala, ugyanakkor vannak olyan dolgok, amiben nagyon nem értek egyet a hozzáállásukkal, de vannak dolgok is, amikben viszont tanulhatnánk tőlük. Szerintem egyik ország sem tökéletes, többen felsoroltátok, milyen szar Magyarország, és ezzel ellentétben magasztaltátok az általatok kedvelt, érdekesnek tartott országot. De hogyha huzamosabb ideig élnétek abban az adott országban, rájönnétek, hogy ott sem annyira szuper minden. A magyar kultúrában is vannak olyan dolgok, amiket értéknek lehet tekinteni, nekem például a különféle tájegységek népviseletei nagyon tetszenek.
2019. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

"Könyvekből is inkább angolul olvasok, kevés jó magyar irodalom van, ami frissebb, mint Arany János"


Ez nem igaz. AJ után is volt nem egy világszínvonalú írónk, költőnk. Ha csak szigorúan a kortársakat nézzük, akkor is bőven van miből válogatni. Nem gondolom, hogy a magyar irodalom jobb, mint a többi, de nem is rosszabb, az biztos.


HOgy a kérdésre is válaszoljak: nekem a skandináv országok kultúrája tetszik, főleg a norvég.

2019. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!