Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért mondják ezt az emberek...

Miért mondják ezt az emberek gúnyosan? “Szlovák rendszámú autón nagy Magyarország matrica”. Mi ebben a ciki? Az hogy egy felvidéki magyar ki szeretné nyilvánítani az ő magyarságát?

Figyelt kérdés

2019. nov. 9. 20:33
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem a felvidékiek miatt, hanem azon magyarországi magyarok miatt, akik magyarkodnak a matricával, de az autójukat szlovák rendszámmal látják el, hogy spóroljanak évi tízezer forintot a súlyadóval.
2019. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondjuk én se értem, de meg azt se hogy a szlovákok nem rongálták meg eddig az autódat? Romániában egyik ismerősöm kocsiját rendesen megrongálták és a nagy Magyarország matricára ráfestettek egy pélót.
2019. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy felvidéki magyar is nyugodtan kinyilváníthatja, mekkora nagymagyar ő. De nem kell játszani a hülyét: azokat a szlovák rendszámos ménkű nagy és drága autókat, amikre ez a mondat utál, nem felvidéki magyarok vezették. Anyaországi vállalkozók csalták el így a regisztrációs adót és ÁFÁ-t, ők úszták meg vele a parkolási és gyorshajtási bírságokat.

Az meg nagyon szép dolog ám, ha akkora nagyonigazmagyar vagy, hogy az autódon is ott virít az Árpád-sávos Nagy-Magyarország matrica (súlyosabb esetben fejjel lefelé), de a magyar állam számára fizetendő közterheket igyekszel elkerülni.

2019. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy írja az utolsó, láttam már fejjel lefelé olyan matricát. A H úgy is H.
2019. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy szlovák rendszámú autóról nem tudhatod, hogy szlováké vagy magyaré, és ha utóbbi, akkor felvidéki az illető vagy csonkaországi adóelkerülő. Az idézett megjegyzés nyilván az utóbbiakat bírálja (lásd B. Zsolt publicistát, aki már akkor sem keresett rosszul, amikor szlovák rendszámú autóval járt – még ha nem is évi több tízmilliós juttatása volt).


Szóval ha az adóelkerülőkre mondják gúnyosan, az teljesen jogos, ha viszont felvidékiekre, akkor egyáltalán nem. Őket nagyon tudom becsülni, ha bármilyen módon kiállnak magyarságukért és az összmagyarságért.

2020. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!