Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A romék nagy többsége miért...

A romék nagy többsége miért beszél ilyen fura orrhangon?

Figyelt kérdés
Van erre valami tudományos magyarázat?
2019. nov. 11. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Mert Mordorban így tanulták.
2019. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*romák
2019. nov. 11. 18:36
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Talán mert az egészségügyi ellátást nem tudják teljes mértékben igénybe venni, így könnyebben jelenik meg náluk a betegségek, pl.: fog-, szájüregi-, hangszál-, tüdő-, garat-gége-, orrüregi problémák.
2019. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez ugyan úgy jelen van a pénzes rétegeknél is. Lásd Kis Grofo, Győzike stb....
2019. nov. 11. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Ezen én ia gondolkoztam az elmúlt napokban, hiszen a legtöbbnek már anyanyelve a magyar.


Arra tudok gondolni, hogy a hangképzésükben van valami másság, amiért másképp alkotják a hangokat.


Pl. A németek sem képesek a "magyar R" hangra, mert ők nem elől, hanem hátul képzik ezt a hangot. Cserediákokkal jót röhögtünk ezen :)


Vagy még arra gondoltam, hogy esetleg ahogy a felmenőik elsajátították a nyelvet, ugye nekik is volt egy akcentusuk, és mivel nem házasodnak gyakran ki, így a gyermekek elsősorban a roma szüleiktől tanulják meg a magyart is, és így generációkon keresztül fennmaradt ez az ejtésmód.


Szerintem azért beszélik így a magyart, amiért a tótok ásan ejtik a szavakat.

2019. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Így tanulták a szüleiktől, akik eleinte ilyen akcentussal beszélték a magyart, sok - sok generációval ezelőtt, felvett nyelvként. Annyi még ma hozzáadódik ehez, hogy menőnek tartják, ha valaki így beszél.
2019. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Romungro dialektus, ugyanúgy nyelvjárás, mint mondjuk a palóc vagy a nyugat-dunántúli, csak kisebb a presztízse.
2019. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A zsidók és az arabok is így beszélnek, orrból képzik, sok az orrhang vagy ilyesmi, rég olvastam róla.
2023. szept. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!