Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen okból és mióta röhög...

Milyen okból és mióta röhög az amerikai télapó ilyen idétlen módon?

Figyelt kérdés

A sok debil amerikai karácsonyi film hatására lassan Európában is kezdik ezt a "Ho-ho-ho-hó" nevetést átvenni.

Titeket nem idegesít?



2019. dec. 9. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Kerestem erről információt, de nem találtam. A Mikuláshoz csak kevés köze van, Hollandiából került az USÁ-ba. Kezdettben manó volt, és ő hozza az ajándékokat. A lapföldi Mikulás is ő, nem Szent Miklós püspök reinkarnációja.

Azt olvasom, a nagy pocakhoz ez a nevetés illik. Egyebet nem leltem. Téves infó szerint a Coca Cola reklámból terjed el, de az későbbi. A filmeknek nincs köze hozzá, az 1880-as évektől ilyen a formája, és szerintem a röhögés is ekkortájt keletkezett. A Coca Cola reklám a 30-as évektől datálódik, de mozikban még nem volt reklám.

Tudom, nem sok, ez van.

2019. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából amióta létezik a ma ismert Mikulás képe. Ugye a nevetést általában a ha ha ha szimbolizálja, míg a ho ho ho átirat egy mélyebb, öblösebb nevetést sugall, amiről könnyű egy idős, nagydarab, pocakos alakra asszociálni, mint amilyen a Mikulás is.
2019. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok, kb. én is ezeket találtam a neten.

Eszerint az egykori amerikaiak szokásos faragatlanságáról lehet szó.

Falra tudok mászni tőle.

2019. dec. 9. 13:53
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Milyen faragatlanságról beszélsz? Nem értem. Ez egy jókedvű kacagás.
2019. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem egészen értem, mitől lenne ez faragatlan? Egy jókedélyű, kellemes kacagás.
2019. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Itt az egyetlen faragatlanság a kérdezö hozzáállása a témához!
2019. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagy nem tudtok olvasni, vagy fogalmatok sincs az USA történelméről. Az EGYKORI amerikaiakról beszéltem.
2019. dec. 9. 19:13
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Most sértegetésbe fordulsz? Nem kellene!
2019. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért, eddig milyen volt a magyar változat?
2019. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mustafa33 ***** válasza:
9, a magyar változat a Mikulás. Köze nincs a Karácsonyhoz (az ünnephez sem, a polgármesterhez sem). Nem a sánta Klausz, a mi Mikulásunk eredetileg szent Miklós püspök volt. A Szanta Claus az orosz Gyed Maraz unokatestvére, másik unokatesója volt a szociban a mi Télapónk. Ezek azok a piros kôdmönös vörösorrú korhelyok... :-)
2019. dec. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!