Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan tudnám eladni a művészf...

Hogyan tudnám eladni a művészfotóimat?

Figyelt kérdés
Elmúlt pár hónapban csináltam párat, utána digitálisan manipuláltam őket, nem akarattal, csak úgy jött magától, nem tudtam, hogy mi lesz a végeredmény, de több kép is nagyon megtetszett. Arra gondoltam, hogy nagyméretben előhívatom, bekereteztetem, és jó pénzért felteszem őket ebayre. Ha netán megvenné őket valaki, akkor hogyan kell utánuk adózni? Van valakinek tapasztalata ebben? Kell szignóznom? Dátumot, sorozatszámot írjak rá?

2020. febr. 19. 12:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Művészetek kategóriába szántam
2020. febr. 19. 13:04
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem üzletszerűen csinálod, egy bizonyos szintig nem kell adózni. A szinz felett, vagy üzletszerűen végezve vállalkozóit kell kiváltani és számlát kell adni. A legegyszerűbb a KATA, ha van főállásod 25000, ha nincs 50000 Ft fix adó van, amiétz 10 millió bevételig (talán azóta még többig) egyéb adót nem kell fizetni.
2020. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 DakotaDamon válasza:
100%
A előző megoldásánál még egyszerűbb, ha nem vállalkozó leszel, hanem csak magánszemélyként váltasz ki adószámot. Én is így tettem, hogy tudjak nyugtát adni az eladott rajzaimhoz. Akkor csak a profitod után kell SZJA-t fizetni.
2020. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!