Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért elfogadott a cigányok...

Miért elfogadott a cigányok között a rokonházasság?

Figyelt kérdés
Elvileg nem is annyira ritka náluk az unokatestvérek, vagy esetleg testvérek közötti házasság, vagy legalább is a nemi kapcsolat.

2020. ápr. 22. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Édestestvérek közötti házasság/aktus csak a nagyon putris és mentálisan beteg rétegre jellemző.


Azonban unokatestvérek már más tészta. Ez elég sok kultúrában elfogadott. Főleg ott jellemző, ahol kb. nem 5-en unokatestvérek. Hanem mondjuk vagy 500-an. Rengeteg közöttük a távoli unokatestvér, akiket lehet, hogy 5 évente egyszer látnak vagy annyiszor sem. Így mivel nem együtt nőttek fel, nem alakult ki igazi unokatestvéri viszony, általában a család nem szokott megálljt parancsolni, ha hirtelen megtetszenek egymásnak.

2020. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szia mielott irnak ide a sok suletlenseget ..Ugy velik hogy tavoli rokonnal ossze lehet hazasodni pl5..6.. unokatestver akit nem is ismersz es nem is tudod ki o sose lattad ot nem fogjak ellenzeni de ha a 1unokatestvereddel jossz ossze eleg gaz ez a putris reszlegeken jellemzo hogy van egy kis beltenyeszet testverek kozt nem hallottam meg hazassagot de unokatestverek kozt szokott lenni En nem vagyok ennek a hive En ciganylany vagyok en megismerkedtem egy fiuval jartunk is majdnem egy evig a kessobiekben derult ki hogy 3ik unoka testverem.. A fiuval ezek utan a kapcsolatot megszuntettem nem ismertem ot egy tarskereson tetszikeltem be es o is engem a fejukbe nem fordult meg hogy rokonom lenne nem is tudtam kicsoda o en pesten elek o videken mi mar a tavolabbi rokonokkal nem tartsuk a kapcsolatot lehet mas csaladoknal bele fer de nalunk speciel nem nemi kapcsolat a szokasok szerint egyaltalan nincs ilyen futo kalandok nem lehetnek az a szokas hogy a lanyt szuzen adjak ferjhez a ferje fekudhet le vele gyerek csinalas celjabol mar a lagzi utan tisztesseges korulmenyek kozott hazassagban lehet szex ha netalan megis a lany leakaszt valakit akkor aki elvette a szuzeseget annak kell felesegul venni a lanyt mert nagy szegyen nalunk ha valaki ugy mond ''' nem tisztesseges persze van aki felre megy de nem jellemzo
2020. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem elfogadott. Érdekes, hogy ez a kérdés mindíg cigányokhoz kapcsolódik, de azt elfelejtik, hogy nemeseink (Esterházy,Kállay,Széchényi, stb ) családokban mindennapos volt az ilyen házasság... Sőt a mai napig így házasodik a legtöbb kékvérű.
2020. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jocc36 válasza:
Előfordul ugyan, de nem jellemző és nem is elfogadott, csupán fel van nagyítva ha előfordul ...
2022. febr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!