Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Télapó vs Mikulás, Jézuska vs...

Télapó vs Mikulás, Jézuska vs Angyalka, ki jön ha itt a Karácsony?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 19:11
1 2
 1/19 yuda ***** válasza:
63%
Tőlem nem fogsz mást megtudni, mert nem tudom hány éves vagy: a Jézuska jön és hoz neked édi-bédi kis ajándékokat :)
2008. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Már felnőtt vagyok! :)

Csak mivel minden családnál mást mondanak a gyereknek (nálunk spec. mindkettőből volt mindegyik felváltva) :)

Ezért tettem fel eme kérdést...:)

2008. nov. 24. 19:22
 3/19 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem Uriel vagy Castiel hozza az ajándékokat.
2008. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Mindegyiket használják. Eredetileg Mikulás december hatodikán jön, ám a karácsonyfa alá mégis mikulásjelmezbe öltözve szokták a filmekben tenni az ajándékot.Jézuska jelmezt én még nem láttam.. Én úgy tudom, hogy Magyarországon 24-én a Jézuska jön. Amerikában pedig a Mikulás.
2008. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
56%

Te tudtommal nem vagy amerikai...

Szóval magyarázat, ha magyar vagy akkor december 6.-án jön a Télapó akkor kapod a csizmába az ajándékot. És december 24.-én este, éjszaka meg Jézuska jön és hozza az ajándékot a karácsonyfa alá...

Ha viszont te amerikai állampolgár vagy akkor viszont december 24.-én a Mikulás hozza a fa alá az ajándékot...(Ő a piros Coca-cola Mikulás).

2008. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Amerikába december 25-én jön a Mikulás és Santa-nak hivják. 24-e és 26-a nem ünnep.
2008. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk azt mondták, hogy a Mikulás jön december 6. reggelre virradóra; Karácsonykor a Jézuska hozza az ajándékot. Aztán ez a mese módosult, amikor kijöttem éjjel inni, és láttam, hogy a másik szobában, ahol a karácsonyfa szokott állni többen is sürgölődnek. (Sárga üvegajtó van, szóval az alakokat láttam csak.) Reggel feltettem a kérdést, hogyha a Jézuska jön, akkor miért voltak többen is a szobában. Erre azt mondták, hogy az angyalok segítettek neki. Itt már bonyolódott a sztori. Jézuska is, angyalok is, én már gyanakodtam. :)
2008. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt vagy, de nem biztos hogy emlékszel a '90 évek előtti világra. Tudod, amikor Hofi is így imádkozott:

-Mi Atyánk ki vagy a mennyekben, titokban!

Nos, az átkosban szó sem eshetett Jézusról, és Szent Miklósról, ezért találták ki helyette a Télapót, és a karácsonyi angyalt!

Eredetileg Szt. Miklós, vagyis a Mikulás ajándékoz dec. 5-én este, és a Jézuska dec. 24-én este.

Abban az időben otthon mi is Mikulást mondtunk, de az iskolába a Télapó hozta az ajándékokat.

Sajnos amit 50 éven keresztül vertek bele a gyerekek fejébe, azt még nagypapaként is nehéz elfelejteni. Valószínűleg innen a keveredés.

2008. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
nem emlékszem, mert akkor voltam gyerek, és ilyenekkel nem foglalkoztam (politika stb.) Bár most se nagyon, csak amennyit a mindennapok és a tv rámkényszerít...
2008. nov. 24. 21:30
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Mikulás - dec.6.

Jézuska - dec.24.


semmikép se télapó, mert ennek a Mikulásozásnak, vallási alapja van, és amikor ittvoltak a komcsik, blokkolták a dolgot, és ők nevezték át Télapónak......

2008. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!