Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vannak könnyen elsajátítható...

Vannak könnyen elsajátítható magyar néptánc típusok egy ritmusérzékkel nem igazán rendelkező, nulla tudású, félszeg férfi számára? Tényleg könnyen, mert sajnálatosan nagyon nem állok rá (bárminemű) táncok megtanulására/alkalmazására...

Figyelt kérdés

Pedig szeretném, hiszen a mi táncainknál nincs szebb/összetettebb/részletgazdagabb az egész világon!


De teljesen más távolról csodálni a több éves gyakorlattal rendelkezőket (számomra profikat!), és más (ügyetlenkedve) nekiállni művelni azt.



2020. aug. 1. 16:45
 1/10 A kérdező kommentje:

Esetleg ilyen van?


Végső megoldásként - ami jobb, mint "A Halál". Bocs a filmes kiszólásért. :)


Olyan tánctanárnő (esetleg tánctanár-páros), aki úgy is vállalná a nehézkes esetek tanítását, hogy csak ők vannak a nebulóval ketten, vagyis nem egy csoportot oktatna?


Ah, mindegy, ez biztosan teljesíthetetlenül nagy kérés/elvárás lenne. De hirtelen nem tudtam ennél jobbat kitalálni (pedig így talán kisebb lenne a szégyenérzet).

2020. aug. 1. 16:57
 2/10 anonim ***** válasza:
privátba ne menj, sokkal hamarabb fel fogod adni és otthagyod, mintha találsz egy aranyos csapatot, ahol a többiek fejlődése húz magával téged is. ha írsz (akár privátban) egy várost (vagy legalább megyét) lehet van egy ötletem
2020. aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha szabad kérdeznem magánban miért adnám fel esetlegesen?


A csapat (ami feltételezem majd mind fiatal tizenévesekből áll/állhat), meg lehet rajtam mosolyogna (mármint a szerencsétlenségemen, hogy nekem ötször annyi idő kell mindenhez, vagy talán még annál is több), ahogy én megvetéssel röhögök itt a gyakorin az ok nélkül, rettentően ostobán, légbőlkapott hülyeségeket feltételező, csak alaptalanul beszólogatni képes önjelölt humortalan troll gyerekeken. Tudni nem tudnak semmit másokról (honnan is tudnának), de benézni, majd ideböfögni dolgokat, azt tudnak.


Ezért gondoltam a magán tánctanárnőt, vagy párost, úgy kisebb lehet (valamelyest) a szégyenérzet, ha nem egy csapat nem túl oszlopos, botladozó tagja vagy.

2020. aug. 2. 12:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

mert ahogy írtam, egy jó csapat húz magával és motivál hogy te is jobb legyél, privátban ez abszolút hiányzik. plusz nem látványos, tehát nem fogod úgy érezni a fejlődést mint ha csoportban tennéd. meg a néptánc alapvetően nem szólótánc, szóval fura is mindennek a tetejébe.

de ha eleve úgy állsz hozzá, hogy mindenki csak rajtad akar röhögni, akkor inkább feltételezz továbbra is mindenkiről csak rosszat, bunkózz itt a gyakorin, én hagylak békén, sajnálom hogy 10+ év táncos tapasztalattal segíteni próbáltam neked.

2020. aug. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ööö miiiiiiiiii???


Egy rossz szót nem szóltam rád!!


Mégis akkor MIN akadtál ki?


Egyszerűen nem értelek...


A tököm kivan már az alaptalanul bepofázó senkiháziktól, mert ma is beugatott egy balfasz rohadék, és kiadtam magamból.


Mégis hogy jönnél ide te?

2020. aug. 2. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
mondjuk úgy, hogy adok tanácsot, erre te bejelented, hogy nem kell, mert te már előre tudod hogy mindenki mekkora fsz és biztos tiszta bunkók. látatlanban meg végképp ne sértegesd a tánccsoportomat ha kérhetem.
2020. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondom: "A tököm kivan már az alaptalanul bepofázó senkiháziktól, mert MA IS beugatott _egy balfasz rohadék_ és a mérgemet _erre a majomra_ kiadtam magamból."


Továbbra is a kérdésem az, hogy akár te, akár a csoportod "Mégis hogy jönnétek ide?"


Mikor még csak véletlenül sem volt a jogos kifakadásomban rólatok szó.


Olyan miatt hibáztatsz, amit félreértettél és még most sem érted meg, hogy ennek semmi köze hozzád, hanem kizárólag az "ok nélkül, rettentően ostobán, légbőlkapott hülyeségeket feltételező, csak alaptalanul beszólogatni képes önjelölt humortalan troll gyerekekhez."


Rólad még csak feltételezni sem tudtam volna ilyet, mivel nem adtál rá okot. De "ma is beugatott egy balfasz rohadék, és kiadtam magamból." Mert már elegem van belőlük. Te nem találkozol itt senkiházi sértegetőkkel? Ha nem, akkor irigyellek. Engem ezek a balfaszok gyakran megtalálnak. Éppen ezt adtam ki. Úgyérzem teljes joggal. Azt hittem megértesz, nem pedig félreértesz. Nem inged, ne vedd magadra. Ennél jobban nem tudom elmagyarázni, hogy tévedtél, méghozzá nem is kicsit, mert veled semmi bajom még most sem. Veled és a csoportoddal.

De mással... Hogy rohadjanak meg az ilyenek - mind!

2020. aug. 3. 00:10
 8/10 A kérdező kommentje:

Most már remélem minden tiszta, és az alapos magyarázat után belátod, hogy minden rendben, ahogy eddig is az volt. Csak valamit félreértettél, emiatt reagáltál rosszul. Még velem is volt ilyen máskor, ezzel nem vagy egyedül, nem gond.


De ha azt mondják neked, hogy tényleg nincs baj veled, akkor azt azért hidd is el.

2020. aug. 3. 00:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még nem szóltam hozzá. Ti most összevesztetek? Vagy mi történt. Nos, az eredeti kérdésedre reagálok, kicsit helyreteszem. Nem minden tájegységünk tánca összetett. A Dunántúl idővel "elnyugatiosodott", hogy finoman fogalmazzak, egyébként meg egyszerűek, de számomra unalmasak. A dunántúli ugrósnál nincs egyszerűbb magyar tánc. A Dunántúlra elsősorban körtáncok jellemzőek, ahogy elsősorban Moldvára is. (Ezek analógok a délszláv-balkáni jelleggel, de ott sem kziárólagos.)


A moldvai táncok alig összetettebbek átlagban, de azok vérbeli magyar zenék és táncok, javaslom, foglalkozz evvel, kezdetnek. Erdélyben már nem annyira jellemző a körtánc, inkább a páros, és odafigyelősek. A legényesek pedig szólótáncok, talán a legnehezebb magyar táncok közé tartoznak. És azok is gyönyörűek, főleg Erdélyből.

2020. aug. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint régi táncosmotoros mondom Neked, ha sikerül egy normális, jófej együttest találnod, az megoldja az egészet, egy rendes emberekből álló csapat nem nézi, milyen vagy, mekkora, mióta táncolsz, hanem kihozza belőled a legjobbat, vidámak, jó arcok, segítenek. Nekem azzal az együttessel, ahol a leghosszabb ideig táncoltam, sajnos nem volt szerencsám velük, műveletlen primitív seggfejek és fikázós pitsch ák gyülekezete volt. Volt ott "nemtáncolokveledmerttörpevaaagy" tól a "hogynézkimármegint"ig minden, na az ilyeneket messzire el kell kerülni. Szakmailag meg alulról verték a szintet, pláne most, hogy látni a Pávában, milyen tudás IS van a néptáncban. Utólag már csak röhögök rajtuk, mert manapság már negyvenes-ötvenes fejjel igyekeznek fiatal táncosoknak lenni, pedig csak szánalmas öregek lettek, a Pávába természetesen nem kerültek be, a bunkóságuk az egyetlen, ami változatlan, persze alulművelt, iskolázatlan bunkó emberek, szóval nem csoda. De azért okoztak egy rossz időszakot.(Sokkal fiatalabb voltam náluk, jó 10-15 évvel is akár...amíg nem kerültem egy normális csoportba, azt hittem, a táncosok mind ekkora taplók...közben csak annyi volt, hogy kifogtam az ország egyetlen tahó együttesét. A vezetőkön is múlik, őket is éremes csekkolni kissé. Sehol máshol nem láttam olyan széthúzást, fúrást, mint ott, pedig azóta megfordultam néhány csoportban.) Sok sikert, és mindenképp tanuld, hidd el, bele fogsz jönni, megtanulható minden! Türelem, gyakorlás, és kedves táncosok kellenek csupánhozzá.
2020. szept. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!