Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a véleményetek a Halloween...

Manly kérdése:

Mi a véleményetek a Halloween ünneolésről,szokásról ?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést most azért tettem fel, mert a XV. ker-ben Halloween bulit szerveznek gyerekeknek, ráadásul pont most ebben a járványos időszakban.

2020. okt. 13. 21:33
1 2
 11/19 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
70%
Én örülök, hogy valamelyest "divatba" jött. Ilyenkor végre találok díszeket a lakás - számomra - mindennapi dekorálásához. :)
2020. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%
A Halloweennek akkor lenne értelme, ha itthon is olyan lenne, mint amerikában, hogy a gyerekek beöltöznek, körbejárnak, becsöngetnek mindenhova, és kapnak érte édességet. Amerikában is ez a gyerekek ünnepe, nem a felnőtteké. Itthon viszont van helyette húsvét, amikor lehet menni locsolkodni, és kapják a csokitojást. Meg van a farsang, amikor be lehet öltözni jelmezbe. Szóval igazából nálunk is vannak hasonló hagyományok a gyerekeknek. A felnőttek meg itthon sem igazán tartják ezeket az ünnepeket, ugyanúgy, ahogy amerikában sem tartják a halloweent, ha nincsen gyerekük. Akik házibuliba mennek vagy ilyesmi, annak nem sok köze van a halloweenhoz, az pont olyan, mint mondjuk a karácsonyi házibuli. Csak egy indok a bulizásra, de maga az ünnep nem erről szól.
2020. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk van ilyen körbejárás is (előre megbeszélve a szomszédokkal, ki akar benne lenni). A húsvét meg csak a fiúknak jó, lányoknak szívás.
2020. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Jó az a lányoknak is, ma már nem öntik nyakon őket egy vödör vízzel.
2020. okt. 19. 16:13
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem jó

A mi házunk bentebb van és utálok mindig figyelni az ajtóbol jön e valaki😄

Viszont magát az unnepet szeretem

2020. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szerintem nem jó ha átveszünk nyugati ünnepeket.Van nekünk bőven.
2020. okt. 19. 16:25
 17/19 anonim ***** válasza:
72%
#14 hát marha jó, ha fiúként kapsz egy rakás csokit, lányként meg örülj, hogy nem bántalmaznak... fordítottja miért nincs ennek az ünnepnek?
2020. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%

Halottainkra nem csak egy keresztény napon lehetne megemlékezni, mellesleg 2 nap eltérés van köztük. A halottak napja és a Halloween is csak - különböző irányzatú - szokások, így abszolút elfér a Halloween nálunk is.


Egyébként spiritualitás által én naponta foglalkozok természetfeletti irányzattal és részemről igazából a Halloween-nak sincs 1 napos értelme, de ettől függetlenül pártolom a szokás megtartását. :-)

2020. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%
Jaj ne! Már megint megjelentek a feministák? Már a locsolkodással is bajuk van. Ez beteges
2020. okt. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!