Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nincsen Cigányország?

Miért nincsen Cigányország?

Figyelt kérdés
Most nem a rasszista habzószájúakra vagyok kíváncsi, ha nem komolyan érdekel, hogy miért alakult így?Miért nincs országuk?

2020. dec. 3. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Egy népcsoport, Indiából.

Magyarországon is vannak pl. palócok, nincs Palócország.

Attól tartok, hogy a cigányok önállóan nem is tudnának megélni, kitől kapnák a segélyt?

2020. dec. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Van, Punjabia, India egy része.
2020. dec. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
7%
Kedves egyes! Ha lenne országunk, és nem lennénk ennyire egy kalap alá téve elnyomva, talán minden másképp lenne! Nem mindenki él közülünk segélyből csak te is azt nyilatkozod rólunk, ami elterjedt, de nem ismered mindannyiunkat, így ne a "tisztelet a kivételnel" oda fért volna! Egy cigány nő voltam!
2020. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

3-as! Ez egy érdekes dolog, sajnos van egy általánosítás, amikor a cigányokról beszélünk. De tudom, hogy nem minden cigány olyan, mint a többség, én is ismerek párat, ha velük vagyok, vagy róluk van szó, akkor eszembe sem jut, hogy cigányok, csak emberek. Szóval mindenképpen tisztelet a kivételnek, ez nekem természetes, azért nem írtam, de még bocsánatot is kérek, ha ezzel megbántottam.

Egyébként ha lenne cigányország, akkor valószínűleg a normális életet élő cigányok elmennének onnan.

2020. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok nem tudnák femntartani magukat.
2020. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Igen, van Cigányország, Indiának hívják. És egyesek nagyon jól megélnek közülük, sokan meg nyomorognak. A cigányok nem csak Pandzsáb államból jöttek.

Európában azért nincsen saját országuk, mert a történelmi időkben nem kerültek sehol túlsúlyba. Mindig, mindenhol a fehér népességtől függött a létük, beszéljünk az olcsón dolgozó és hasznos vándoriparosságról, vagy a lopásokról, ami - hiába szeretik ezt letagadni sokan napjainkban -, mindig és mindenhol aktív része volt a cigányok megélhetésének. És a fehérektől való függés miatt ahol már túl sokan voltak, onnan folyamatosan húzódtak nyugatra, számuk így sehol nem szaporodott egy bizonyos számarány fölé, a modern időket kivéve.

2020. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem romaként Magyarország a hazám. Nem akarok máshol élni, csak itt. Ez az én otthonom, és hűséges leszek hozzá.

Én cigányemberként biztos, hogy nem élnék egy külön cigány országban. És szerintem a legtöbb cigány egyáltalán nem akar saját országot, mert a magyar identitás annyira szervesen összefonódik a cigány identitásunkkal, hogy nem éreznénk jól magunkat egy olyan helyen, ahol a magyar kultúrához való kötődésünk megszűnne.

2020. dec. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem rosszból mondom de nem tudnák magukat fenn tartani...Ha nem lenne egy "Normális" állam ami pénzeli őket akkor olyan ország lenne mint a legszegényebb Afrikai ország...Háborús övezet íhenség stb...
2022. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!