Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ezen a képen vajon miért...

Ezen a képen vajon miért kerülhetett a szék a falra?

Figyelt kérdés

[link]

Azt sem tudom megállapítani, hogy ez fotó vagy pedig festmény.



2021. febr. 4. 16:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy milyen náció lehet? Egyik munkatársam szerint Irán, irániak lehetnek.
2021. febr. 4. 16:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg Annie Leibovitz fotója. (?)
2021. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ohh, és ez honnan derült ki?
2021. febr. 4. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt én se tudom, honnan jött ez a név. :)

Kizárt, hogy iráni lenne. Jól látni, főleg az öregasszonyon, hogy valami kelet-európai. Román, bolgár, moldvai, ilyesmi.

A székkel kapcsolatban arra tippelek, hogy ez egy olyan "kiülős" szék, egyes helyeken az emberek esténként visznek egy széket magukkal, és a szomszédokkal együtt kiülnek a kapu elé, nézni az arra elhaladókat. Gyerekkoromban még nálunk (É-Alföld) is nagyon elterjedt volt. Vagy 6 éve jártam az É-Partiumban, ott egyes román falvakban még mindig szokás.

Vagy ha itt ezen a helyen jönnek össze a szomszédok, és már nem férnek el a lócán, akkor erre az esetre van egy tartalék szék.

Ez így ránézésre nem szoba, hanem egy ház külső falához épített, oldalról nyitott hely, nyári üldögélésekhez.

2021. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Iránban ülnek az emberek négylábú, asztalszerű alkalmatosságokon, szinte feküdni is lehet rajtuk, akkorák, ott az a pad megfelelője
2021. febr. 10. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
A szék az asztalhoz képest túl nagy, nem is férne be az asztal alá. Nem is tartozik oda, valahonnan örökölték. A kép azeri mesélő nagymamát ábrázol.
2021. febr. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Örmény, vagy talán albán.
2021. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy azeri (kisebbség) Iránból.
2021. febr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
várjunk, ha a falon rekedt a szék, akkor az nem székrekedés?
2021. febr. 18. 02:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!