Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mely népek vannak a magyarokon...

Mely népek vannak a magyarokon kívül, akik nem összetartóak, hanem csak vitatkoznak, gyűlölködnek?

Figyelt kérdés
És miért ilyenek ők.

2021. márc. 14. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden népben vannak ilyen emberek.
2021. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
amelyekben nagyobb a szakadek a felso es also osztaly kozott
2021. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákok ugyanitt tartanak, mondjuk magyarországból nőtték ki magukat.
2021. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nem különleges eset....sőt csak mi hisszük magunkról, hogy különlegesek vagyunk ebben. Sok nyugati és más "összatartó"-nak tűnő országban még rosszabb a helyzet. Svájcban és más gazdag országokban olyan összetartóak a népek, hogy ha csak kicsit hangosan hallgatod a zenét, vagy olyat csinálsz ami nem tetszik az embereknek, azonnal feljelentenek, rendőrt hívnak (persze suttyóba név nélkül). Szóval sok országban nagyon beköpősek az emberek.


Nálunk inkább csak szimplán olyanok az emberek, hogy fejet elfordítva elmennek egy sikátor mellett ha épp látják, hogy lekéselnek valakit. Más országban ezt levideóznák és kiabálnának plusz lehet valaki hívna rendőrt, ez sem jobb. (De komolyan, amerikában is ha valakit épp ölnek, az első gondolat nem a rendőr, hanem, hogy levideózzák, szóval az sem sokkal jobb)


Ha valaki kicsit ismeri a világkultúráit, nem pedig csak a túrista szemléletet, akkor látja, hogy kb. a legtöbb országban nem összetartóak az emberek. Max annyira mint nálunk is, hogy ha idegesek akkor kimennek tömegesen tüntetni, de ez mindenhol meg van. Mert a közös ellenségkép összetud tartani embereket.


Akik kicsit összetartónak tűnnek azok inkább az etnikumok, mint a romák. De ők is csak azért, mert sokuknak közös ellenségkép a magyar és ha baj van, mennek 100-an. De egy full roma faluban ez az összetartás véget is ér és lopnak egymástól is mindent és tojnak egymásra, mert ott nincs ellenségkép.


Akik egyedül tényleg összetartóak, azok a kisebb közösségek, csoportok. Ilyenek vannak sok helyen szerintem, csak valahol több, valahol kevesebb.

2021. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Teljesen igaza van az elöttem szólónak. Szerintem a magyarok még összetartóaknak is mondhatók.

Angliában az emberek azért rád küldik a rendőrséget, mert a saját kertedben sütögetsz (mert mi van ha valaki asztmás a szomszédban)

Meg qhogy eddig tapasztaktam, ha két magyar kint találkozik, akkor már automatikusan 'barátok' (ugyan ez a lengyelekkel), ám ez nem mondható el pl a franciákra.

2021. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem a gyülölködés meg vitatkozás, az otthon azért feltünő csak, mert nincs kit utálni közösen, ezért utáljuk egymást.
2021. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!