Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Fejlettebb országokban tényleg...

Fejlettebb országokban tényleg nem fürdenek mindennap?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy elvannak 2-3 naponta a fürdéssel, de nálunk itthon bevésődött a mindennapi fürdés, és érdekelne, hogy ez mennyire van így.

Nyilván ha olyat csinál az ember amiben megizzad, vagy koszos lesz akkor minimum, de van mikor az ember nem lesz sokkal koszosabb mint fürdés után.



2021. ápr. 21. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A napi fürdés nem optimális, egy kicsit már árt a bőrnek.

Ezért pl. jobban zsírosodik és öregszik.

2021. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
97%
Nem fürdenek, zuhanyoznak többnyire. Gyorsabb, kevesebb víz kell hozzá.
2021. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nálam nem vésődött be a mindennapi fürdés, tartsanak bár igénytelennek. Ismerős csaj Franciaországban volt évekig takarító meg au pair, azt mondta ritka igénytelenek. És még amikor meghallották honnét jött meg akarták neki mutatni hogyan működik a zuhanyzó.
2021. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Lefeküdni nem tudnék ha nem zuhanyzok le este .
2021. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
#4: Nem a frászt, talán nem aludnál egy hétig, ha nem volna rá módod?
2021. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem, csak a kultúrált népek a fürdést fürdésnek mondják (pl. baden németben), a tusolást meg tusolásnak (duschen).

Ha elmeséli egy magyar prolinak, hogy nem fürdik minden nap, akkor a proli úgy érti, hogy nem tisztálkodik, mert nekünk minden “fürdés”.


Nekem is mesélte egy kollégám, amikor beraktam a kádat, hogy neki aztán nem kéne, nem szeret fürödni, inkább minden nap tusol.

2021. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

5-ős agyilag ott vagy a szeren ?

Hétköznapokról beszélünk,nem kényszerhelyzetekről . Rákosi börtönében se fürödtek a rabok .

Sőt ha nincs mit enni,akkor nem eszek addig amíg nem lesz mit .

2021. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Vannak olyan nyugat-európai országok (pl. Franciao.), ahol nem szokás minden nap fürdeni. Így nagyobb fertőzésveszélynek van kitéve az emberi bőr, ezáltal az immunrendszer is erősebb. Ha valaki pl. napi 2x zuhanyzik, az már nem tesz jót a bőr védekező mechanizmusának.
2021. ápr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában például az amerikaiai pont, hogy az általános felfogás szerint többet fürdenek/tusolnak, mint a "bevándorlók" (mexikóiai, afrikaiak, stb)


Szóval elvileg van olyan, hogy egy népcsoport többet vagy kevesebbet tisztálkodik. De szerintem felesleges ezen rugózni, mert Európa és Amerika között vagy ezeken a kontinenseken belül hatalmas különbségek nincsenek. Egy Európa/Amerika és Afrika/Ázsia összehasonlítás érdekesebb lenne.

2021. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
En a csecsemo napi furoszteserol hallottam, hogy nem csinaljak minden nap. Mondvan a baba nem piszkos. Persze megmossak az arcat, kis kezet, feneket de a teljes testet nem lotyokolik allandoan vegig. Nekem ez logikudabb mint nalunk. Az egesz a baba kozmetika iparrol szol. Fogyjon a furdeto utana meg ugye a testapolo mert jo szaraz lesz a kicsi bore.
2021. ápr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!