Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az akkori Budapest helyén...

Az akkori Budapest helyén milyen népviseletet viseltek?

Figyelt kérdés
Még alsóban tanultam néprajzot, nagyon szerettem, most pedig újra elkezdtem érdeklődni az egész iránt. Erről sosem tanultunk, de az akkori Budapest helyén/Budapesten milyen népviseletet viseltek? Annak mi volt a neve? Mindenhol kerestem a választ, de nem találtam konkrétan.

2021. máj. 12. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Valszeg a Palócra gondolsz.


[link]

2021. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan melyik évszázadra gondolsz...?


Pest és Buda elég régóta városi környezet volt - és népviseletet inkább vidéki környezetben hordtak régen is.

2021. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pest külső része azért elég falusias volt, Rákospalota, Rákosszentmihály, Pestújhely, stb., ezek mind falvak voltak.
2021. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3: a kérdező az akkori (nem tudjuk, mikori... :) ) Budapesten lévő népviseletre kérdezett...


A nevezett külső kerületek jócskán nem voltak még Bp. részei...

2021. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, én így értettem a kérdést, de lehet, hogy én értem félre.
2021. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Crisopher ***** válasza:
Most ha azt mondanám, hogy tunikát és tógát az is igaz lenne, mert a rómaiak valóban azt viseltek az ókorban, és a mai Budapest területén volt Aquincum. Kicsit pontosítani kéne a kort :)
2021. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és elnézést, hogy nem részleteztem a kort. A 18-19. századra gondoltam.
2021. máj. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!