Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Régen a cigány gyermekeket...

Régen a cigány gyermekeket télen is anyaszült meztelenül járatták?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy meztelenek voltak, csak nem tudom, hogy télen is?


Köszönettel várom a válaszokat.



2021. okt. 12. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem.
2021. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ezt tudod, vagy csak feltételezed?
2021. okt. 12. 16:44
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy "télen"?

Sok helyen 10 fokban még meztelenül járnak, és bírják.

De az eszkimók -10 fokban is meztelenül járnak, ha nem mennek messzire, süt a Nap, és nincs vihar.

2021. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Rongyos ruhában meg mezítláb. Nemcsak cigányokat. Én csak fehér római katolikusokat ismerem ahol volt legalább 10 gyerek, mindegyik piszkos, rongyos volt mert az anyjuk nem törődött velük. Küldte őket házakhoz hogy kérjenek ennivalót hogy egyenek. 20 évvel ezelőtt olyan hülye voltam hogy pogányoknak tartottam őket ( pedig római katolikusok voltak) mert nem jártak templomba meg gyermekistentiszreletre és mondtam nekik minden adandó alkalommal hogy pogányok mert megvetették őket hogy nem ismerték a Bibliát. 11 éves voltam akkor.
2021. okt. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Télen azért hidegben nem jártak meztelen.

70 években de még a 80 évekelején is gyakori látvány volt. hogy nyaranta a cigány gyerekek általában fiúk meztelenül voltak szabadjára engedve.

2021. okt. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as években még valóban gyakori látvány volt ez, de sokszor a cigány lányoknál is. Én magam is akkor voltam gyerek, és cigányok közt nőttem fel és nyáron jellemzőbb volt ez főleg a kertekben meg szabadstrandon. Anno ovis koromba a szüleim engem is gyakran engedtek meztelenkedni nyáron meg ha kivittek a strandra nem adtak rám fürdőruhát hanem meztelen voltam vagy maximum egy bugyit rám adtak és ennyi. Amikor iskolás lettem akkor mondták ha már zavar a meztelenség akkor ott a tornaruhám ami ugyan az mint a fürdőruha csak van ujja vegyem fel és ennyi.
2021. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nálunk elég sok cigány volt. Anyaszült meztelenül esetleg amíg nem volt olyan hideg, de az utcában volt 1-2 olyan cigány gyerek, aki télen is mezítláb félmeztelenül volt ugyanabban a rövidnadrágban, vagy ha tényleg hideg volt, akkor hosszúnadrágban és egy rossz papucsban, nem nagyon volt ruhájuk. Sose értettem, hogy nem fagytak meg félmeztelenül vagy nem fagyott le a lábuk a hóban, hidegben.
2021. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem tudom mi volt, de most is gyakran látok cigány nőket hidegben mezítláb papucsban. Babakocsiban is láttam cipő, zokni nélkül gyereket. A lábuk valahogy nem fázik még most sem.
2021. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Télen nem, max a lakásban. De ott a faluban ahol laktunk, még jó pár éve is simán kódorogtak kinn pucéran a cigány fiúk még ilyen 11-12 évest is láttam.
2021. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


7-es, mármint a télen mezítlábas félmeztelen gyereken csupán egy rövidnadrág volt ruha gyanánt, és felülről volt félmeztelen ugye?


Mert olyat is olvastam, hogy volt ahol azt volt a szokás, hogy serdülőkorukig deréktól lefelé voltak meztelenek (nem tudom, hogy télen is-e).


Nem fagytak meg, mert sokkal edzettebbek voltak, mint a mai gyerekek.


Úgy tudom, nemcsak a cigány nők szeretnek hűvösebb időben mezítláb papucsban lenni, állítólag az angolok is, vagy nem is tudom.


Ha valakinek még eszébe jut valami, csak nyugodtan írja meg.

2021. okt. 22. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!