Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Budapesten október 29-én az...

Budapesten október 29-én az éjszakai életben az emberek be fognak öltözni halloweenie maskarába vagy ez nem megszokott?

Figyelt kérdés
Tervezünk bemenni a városba és elég nagy dilemmát okoz hogy beöltözzünk-e vagy sem?

2021. okt. 19. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
31. a Halloween. És persze vannak, akik igen, vannak, akik nem.
2021. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Beöltözhettek, de az emberek elenyésző része szokta ezt megtenni. Azok is inkább csak a szórakozóhelyeken, tehát az utcán nem fogtok csontváznak öltözött járókelőket találni a bulinegyeden kívül.
2021. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utcán nem fogsz látni maskarába bújt emberekkel. Ahogy mondani szokták, hallooween nem magyar ünnep, nem igazán terjed el. Viszont páran mégis élnek vele, ahogy mi is. Tavaly csináltunk egy házibulit ahol a beöltözés kötelező volt. Hatalmas sikere lett. Idén is lesz buli, és már többen szóltak, hogy jönnének. Szóval idén sokkal nagyobb parti lesz. (és én még nem tudom minek öltözzek be)

23/N

2021. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy- egy házibuliban igen, de én még nem láttam olyan utcai vonulást mint az amcsi filmekben.
2021. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező ez itt Magyarország, nem USA. Ezt alaposan vedd figyelembe.
2021. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

Én Jason voltam a Péntek 13-ból 2 éve és egy ázsiai turista is odajött selfiezni:D Meg mondta is, hogy nagyon örül, hogy errefelé is találkozhat halloweeni hangulattal. Szóval megkockáztatom, hogy én voltam az egyetlen jelmezes aznap este akivel találkozott. Aztán a négyhatoson kifejezetten azért kezdtünk el dumálni egy társasággal mert ők is jelmezben voltak. Ebből nekem úgy jött le, hogy mégiscsak kuriózum ez. Persze a körúton láttam még 1-2 társaságot beöltözve, de sajnos távolról sincs még olyan hangulat, mint mondjuk az usa egyes részein.

Szóval igen! Öltözzetek be és terjesszük a szokást!

2021. okt. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

6-nak

Megkérdezhetem, hogy busójárás ünnepén is beöltözöl? Azt a szokást is terjeszted? Mert az magyar ünnep.

2021. okt. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem öltözök be busójárás idején. Nem igazán értem miért kellene. Globalizált világban élünk. Nemzet független ünnepek (azért USA hálaadást mégiscsak fura lenne megülni) és szokások közül mindenki azt tart meg amit szeretne. Én a Halloween tematikát élvezem és szeretem. Így tartom a halloweent. Nem tudom titeket emiatt miért ér hátrány.
2021. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

8-nak.


Ahogy írtad, a USA hálaadást furcsa lenne nekünk tartani, akárcsak a Halloweent, hiszen nálunk Magyarországon ennek sincs története, hagyománya. A busőjárásnak van, hiszen az magyar történelem része, és hagyománya. Érdekes, hogy számunkra idegen szokásokat majmoljátok, de ami a mi hagymoányunk azt hagyjátok veszni hagyni. Pedig a busójárás sokkal érdekesebb.

2021. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

NEKED érdekesebb. Számomra nem. A Halloween pedig nem kimondottan amerikai. Bárhova importálható.

Egyébként ott a lehetőség előtted, hogy beöltözz busónak, vagy népszerűsítsd és támogasd a szokást. A hagyományőrzés szép dolog. Csak ne mondd meg másoknak, hogy ők mit tegyenek.

2021. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!