Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit tegyek ha nem akarja a...

Mit tegyek ha nem akarja a disznóvágást?

Figyelt kérdés

Évente legalább 2-szer, de sokszor 3-szor is szoktunk vágni disznót.

Apám idén, hogy többet volt itthon rendbetette az udvart. Nem akarja engedni hogy itthon vágjuk, mert összevérezzük az udvart. Elkezdte hogy "Te tudod mennyi vér folyik ki 2 disznóból? Képzeld el mi lesz az udvarral". Mondtam hogy nem vagyok dilis, nyilván azt a rengeteg vért direkt a kanálisba folyatnám, ott vágnánk le. De mind jön azzal, hogy biztos nem lesz úgy és hogy tönkreteszük amit ő csinált és hiába mosod le, sokáig látszani fog.

Nem tudom mi van vele. Ha a kanálisnál szúrnánk le, a vér direkt belefolyna. Hagynánk hogy ott vérezzen ki. De nagyon akaratos. Más opció pedig nem nagyon van.

Mit tudnék csinálni?



2021. nov. 11. 22:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Már vagy két perce röhögök rajta, hogy hogy tudsz ilyen troll kérdést kitalálni.
2021. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is troll kérdés, de ötlet: elviszed valakihez, akinek nagy udvara van, kap egy láda sört + 1 pálinkát (hogy egy stampedlit, vagy egy üveget, azt döntsd el te) + némi kötelező kóstolót (megtörténik a leszúrás, a vér felfogása, stb., pörzsölés, esetleg kicsit fölaprítjátok, aztán a hússal való töszmörgés (sült vér, véres hurka, stb. stb., zsírszalonna kisütése), ami sok-sok idő az már mehet nálatok, csak kell egy platós autó, egy sofőr, meg esetleg egy másik, amiben ti átmentek (ehhez az kell, hogy legyenek józan emberek, hacsak nem 2 utcányit kell menni 1 falun belül, mert falun belül nem igazán van rendőr)
2021. nov. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy nem tudom, mit jelent a rendbetétel. Ha betonozva van, akkor sok-sok víz, és kész. A vér -amiből nem lesz sült vér - az meg elcsorog. A csontok, porcok, stb. mehetnek a kutyáknak, ami meg nem, azt össze lehet szedni.
2021. nov. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1

Ha nem tudsz érdemben válaszolni, kérlek ne is tedd. Amúgy meg jó röhögést, szép estét.


2

Nem használjuk fel a vért, így azzal nem is kell mocskolódjunk. Mi hagyjuk kifolyni teljesen. Nem eszünk véres dolgokat.

De a baj az hogy nem nagyon ismerek olyat akit megkérhetnék erre. Nyilván gondoltam rá, de nincs nagyon kit megkérni.

A választ viszont nagyon szépen köszönöm.


3

Gránittal van lerakva és néhol nagyon világos színű kövekkel (nem tudom milyen fajta) ezért érthető valahogy az aggodalma.

Nem sütünk vért, így nem kell azzal foglalkozzunk. Az egészet simán elfolyathatjuk a kanálisba.

Köszönöm a választ.

2021. nov. 11. 23:14
 5/21 anonim ***** válasza:
16%
Ajándékozd a disznót a szegényeknek, majd ők elintézik.
2021. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
költözz külön. a saját udvarán azt enged, amit akar.
2021. nov. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
45%

Ti nem esztek, de lehet valaki a szomszédból igen. Én pl imádom, és ha másnak nem kellene simán elfogadnám.

Fogni akkor is fognám a vért ha nem enném meg, hiába nincs lerakva az udvar.

Alvadás után pedig menne a fel nem használt dolgok közé.

2021. nov. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
jó kis véreshurka, nyami
2021. nov. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

5

Kösz, ez nem opció.

6

Normális választ légyszi. Az 5-nek is szól.

7

Nem tudom. Mi mindig hagyjuk elfolyni. Mi soha nem fogyasztottuk, ezért nem foglalkoztunk soha vele.

8

Van aki szereti.

2021. nov. 12. 06:58
 10/21 anonim ***** válasza:
valami fóliát nem lehet lerakni?
2021. nov. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!